Bazı parçalara bazen güç gelmiyor

Bartu Cenk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarımın sorunları hakkında bayağı konu açtım forum dışında başka kişilere sorunumu söyledim ama kimse sorunun neden kaynaklı olduğunu bilemedi örneğin önceki konumda ekranın yanıp söndüğünü ardından sarı olduğunu söylemiştim şimdi ise bilgisayarı açtım mouse ve kasaya güç geldi klavye ve monitöre gelmedi klavyenin kablosunu çıkarıp taktım güç geldi ama monitorün kablolarını prizini çıkarıp takmama rağmen güç gelmedi bazen ise mouse tarafında bu sorunu yaşıyorum normalde bilgisayarı kasadan kapatıp açınca duzeliyordu şimdi ise bilgisayar kasadan ne kadar basmama rağmen kapanmıyor burada önceki attığım konuların tamamından bahsetsem bayağı uzun bir yazı olacak bu yüzden dilerseniz açıp bakabilirsiniz ayrıca temiz kurulum yaptım daha yeni.

Sistem özelliklerim:
EVGA FTW3 Ultra RTX 3090
Intel 13600K
ASUS Prime Z690-A D5
Seagate 530 2 TB
Arctic Liquid Freezer II 360
Thermaltake View 51
Kingston DDR5 2x16 GB
Sharkoon Silentstorm Coolzero 850W
Alienware AW2521H
Logitech G213
Corsair Sabre RGB Pro

PSU kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum voltaj değerleri sabit mi acaba? Ya da portlardamı bir sıkıntı var.

PSU kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum voltaj değerleri sabit mi acaba? Ya da portlardamı bir sıkıntı var.
OCCT ile psu testi yaptığım zaman mavi ekran almadım veya bilgisayar aniden kapanmamıştı memtest ile ram testi yaptım sorun çıkmadı bu sorun ekran kartı kaynaklı bir şey olabilir mi?

OCCT ile PSU testi yaptığım zaman mavi ekran almadım veya bilgisayar aniden kapanmamıştı Memtest ile RAM testi yaptım sorun çıkmadı bu sorun ekran kartı kaynaklı bir şey olabilir mi?

Saçma gelebilir fakat kasa temizliğiniz ne durumda?

Dosya Ekleri

• 20221130_131422.jpg
    20221130_131422.jpg
    188,2 KB · Görüntüleme: 18
Sistem yeni kuruldu desem yeridir kasa temiz kablolarda bir sıkıntı mı var yanlışlık vs acaba?

Aklıma tek gelen şey statik elektrik sorunu anakart yükseltme vidalarını taktınız mı?

Aklıma tek gelen şey statik elektrik sorunu anakart yükseltme vidalarını taktınız mı?

Taktım hocam az önce ise tekrar kasayı açtım açılırken yeşil bir çizgi geldi birkaç dakika sonra monitör kapandı tekrar açıldı o çizgi yoktu şimdi bilgisayarın tüm ekipmanları açık.

Dosya Ekleri

• 20221130_142756.jpg
    20221130_142756.jpg
    127,7 KB · Görüntüleme: 15
Sistem yeni kuruldu desem yeridir kasa temiz kablolarda bir sıkıntı mı var yanlışlık vs acaba?

Hocam fotoğrafa bir daha baktım ve görüntüyü yeni fark ettim ekran kartından kaynaklı bir şey olabilir GeForce NOW ile ekran kartı yazılımını güncelleyip dener misiniz?
BIOS güncelmi acaba portlarda kararsızlık yaşanıyor olabilir.

Geri
Yukarı