Bazı Sitelerde CS:GO Skinlerinin Steam Pazardan Pahalıya Satılması

Emirozzy

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bugün bir şey fark ettim. Öncelikle Steam envanterimde 9TL olan bir skini ByNoGame üzerinde 17TL'ye satabileceğimi fark ettim. Bu Satış İşlemini Sürekli Yaparak Kâr elde edilebilir mi? Bu farklılığın sebebi nedir? Bu tür skin satma işlemlerinde ban yeme riski var mıdır?

Merhaba, bugün bir şey fark ettim. Öncelikle Steam envanterimde 9TL olan bir skini ByNoGame üzerinde 17TL'ye satabileceğimi fark ettim. Bu Satış İşlemini Sürekli Yaparak Kâr elde edilebilir mi? Bu farklılığın sebebi nedir? Bu tür skin satma işlemlerinde ban yeme riski var mıdır?

Öyle bir şey yapabileceğini sanmıyorum. BynoGame gibi sitelere giriş yapan kişiler en azından Steam pazar fiyatına göre daha ucuz satın alabileceğini biliyor. Ve yine en azından bir şey satın alırken Steam pazar fiyatına bakar. Madem 9 TL olan bir skini BynoGame üzerinden 17 TL fiyata satabiliyorsunuz hiç vakit kaybetmeyin. Böyle bir soru mu olur ayrıca kar elde edebilir miyim diye ? Kendiniz diyorsunuz 9 TL skini 17 TL satabiliyorum.

Evet kâr söz konusu ama ban riskini de göz önünde bulunduruyorum. Bu konuda biraz araştırma yaptım ve sanırım bu fiyatları veren kişiler satın aldıkları skinleri kumar siteleri veya başka 3.parti sitelerde hızlı bir şekilde satabilmek için yüksek fiyattan veriyorlar. ya da bir diğer düşüncem ise Steam pazarı ile ByNoGame pazarının farklı olması. İki sitenin pazarındaki itemlerin piyasa değeri farklı olabilir. Mesela Steam'de az satın alınan bir skin ByNoGame'de daha fazla insan tarafından tercih ediliyor olabilir. Aklım biraz karıştı, bende bu yüzden bu tür bir konu açmak istedim.

Var mı hiç bu tür işlemler yapan? Yani demek istediğim Steam'den skini alıp ByNoGame üzerinden satan?

1.si Steam de 9 TL skinin fiyatı üzerine sitenin alacağı komisyon eklenince 17 TL olmuş olabilir.

2.si ise 17 TL ye ekleyip (kendisine komisyonsuz kaç TL geçer site komisyonunu bilmediğim için) satılırsa satılır mantığı ile eklemiş olabilir. Aklıma başka bişiy gelmiyor.

Onlar mezarcı. Alacak kişi zaten önce steam pazarındaki fiyatına bakar. Onlarda biliyor satılmayacağını ama dikkatsiz 1-2 kişi gördüğünde kazıklar mıyız diye düşünüyorlardır.

Evet kâr söz konusu ama ban riskini de göz önünde bulunduruyorum. Bu konuda biraz araştırma yaptım ve sanırım bu fiyatları veren kişiler satın aldıkları skinleri kumar siteleri veya başka 3.parti sitelerde hızlı bir şekilde satabilmek için yüksek fiyattan veriyorlar. ya da bir diğer düşüncem ise Steam pazarı ile ByNoGame pazarının farklı olması. İki sitenin pazarındaki itemlerin piyasa değeri farklı olabilir. Mesela Steam'de az satın alınan bir skin ByNoGame'de daha fazla insan tarafından tercih ediliyor olabilir. Aklım biraz karıştı, bende bu yüzden bu tür bir konu açmak istedim.

Var mı hiç bu tür işlemler yapan? Yani demek istediğim Steam'den skini alıp ByNoGame üzerinden satan?

Ben sana kısaca nasıl kar edilir anlatayım. Artık hiçbir şey eskisi gibi değil :) Eskiden anahtar satın alıp Steam pazar üzerinden satardım. Tane başı iyi kar verirdi. Daha sonra Float değeri düşük "rare" yani ender skinler satın alırdım. Onlar BynoGame site üzerinde normal fiyatına göre daha pahalı satılabilirdi. Böyle devam ederdim, al sat gibi. Fakat dediğim gibi, eskisi gibi değil artık. Örnek şimdi BynoGame sitesinde "Glove Case Key" 95 TL. Steam'de en düşük 136 TL. Tabii sattığın zaman bu fiyata sana gelen Steam cüzdan parası 118 TL. Bu durumda 95 TL nakit verdiğin bir şeyin Steam cüzdan karşılığı olarak 118 TL olarak sana geri dönüyor. 23 TL Steam cüzdan paran oluyor fazladan. Çok birikimin varsa bir şeyler yapabilirsin. Dediğim gibi, Steam üzerinde skin satanların alayı Float değerinin farkında değil :D Bunu öğrenmek içinde tarayıcı uygulaması kullanabilirsin. CSGOFloat Market Checker eklentisi işe yarıyor. Bu arada fiyatlar sık sık değiştiği için bu pazarı sürekli takip etmen gerekiyor. Ben bundan yaklaşık 2 yıl önce gerçekten güzel kar yapmıştım.

Evet kâr söz konusu ama ban riskini de göz önünde bulunduruyorum.

Ban riski yok. Fazla fiyattan almak isteyen biri denk gelirse normal satarsın.

...bir diğer düşüncem ise Steam pazarı ile ByNoGame pazarının farklı olması. İki sitenin pazarındaki itemlerin piyasa değeri farklı olabilir. Mesela Steam'de az satın alınan bir skin ByNoGame'de daha fazla insan tarafından tercih ediliyor olabilir.

Böyle bir şey mümkün değil. Bir eşya/skin Steam'de az rağbet görüyorsa ByNoGame'de adını bilen bile olmaz zaten. Ayrıca evet üçüncü taraf eşya satma siteleri ile Steam pazarının piyasaları farklı, ama hiçbir zaman bir üçüncü taraf eşya satma sitesinin piyasası Steam topluluk pazarından daha yüksek olmadı, olamaz.

Ben sana kısaca nasıl kar edilir anlatayım. Artık hiçbir şey eskisi gibi değil :) Eskiden anahtar satın alıp Steam pazar üzerinden satardım. Tane başı iyi kar verirdi. Daha sonra Float değeri düşük "rare" yani ender skinler satın alırdım. Onlar BynoGame site üzerinde normal fiyatına göre daha pahalı satılabilirdi. Böyle devam ederdim, al sat gibi. Fakat dediğim gibi, eskisi gibi değil artık. Örnek şimdi BynoGame sitesinde "Glove Case Key" 95 TL. Steam'de en düşük 136 TL. Tabii sattığın zaman bu fiyata sana gelen Steam cüzdan parası 118 TL. Bu durumda 95 TL nakit verdiğin bir şeyin Steam cüzdan karşılığı olarak 118 TL olarak sana geri dönüyor. 23 TL Steam cüzdan paran oluyor fazladan. Çok birikimin varsa bir şeyler yapabilirsin. Dediğim gibi, Steam üzerinde skin satanların alayı Float değerinin farkında değil :D Bunu öğrenmek içinde tarayıcı uygulaması kullanabilirsin. CSGOFloat Market Checker eklentisi işe yarıyor. Bu arada fiyatlar sık sık değiştiği için bu pazarı sürekli takip etmen gerekiyor. Ben bundan yaklaşık 2 yıl önce gerçekten güzel kar yapmıştım.
Tavsiyeler için teşekkürler. Bazı ucuz oyunları alıp, onların kartlarını satarak kar etme olaylarını duymuştum. Kısacası amacım şu anlık kar değil. Elbette kim kar etmek istemesin? ama merak ettiğim konu buydu. Az da olsa bir şeyler anladım. insanlar bu tür işlerle kendilerine az da olsa steam bakiyesi alabiliyor. Bu güzel bir şey, steam bakiyesini arttırmak için güzel yollar. Dediğim gibi amacım merakımı gidermekti. Amacım kar olsaydı böyle küçük meblağlarla uğraşmazdım. Ama şunu da unutmamak gerek; bu dönemde kimse başka bir kimseye , ucuz , ücretsiz vs. şeyler kolay kolay vermez. güvenmediğimiz veya bilmediğimiz şeyler hakkında araştırma yaparak bilgi almalıyız. Bunları söylememin nedeni belki konuyu okuyan arkadaşlarımız görür de böyle bir şey yapmak isterse dahada bilinçi olsunlar ki sonu hüsran olmasın. Teşekkürler :)
Ban riski yok. Fazla fiyattan almak isteyen biri denk gelirse normal satarsın.

Böyle bir şey mümkün değil. Bir eşya/skin Steam'de az rağbet görüyorsa ByNoGame'de adını bilen bile olmaz zaten. Ayrıca evet üçüncü taraf eşya satma siteleri ile Steam pazarının piyasaları farklı, ama hiçbir zaman bir üçüncü taraf eşya satma sitesinin piyasası Steam topluluk pazarından daha yüksek olmadı, olamaz.
dediğiniz gibi fiyatlar farklı. Belkide skin için ucuz listelemeler yoktu ki insanlar daha pahalıdan fiyat vermiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı