Bazı Steam Oyunları Açılıp Hemen Kapanıyor

Bazı oyunları açmayı denediğimde bir süre siyah ekran çıkıyor ve 5 10 saniye sonra kapanıyor ama tüm oyunlarda olmuyor. Mesela CS:GO ve Hotline Miami 2'de bu hatayı alıyorum ama Hotline Miami 1 sıkıntısız açılıyor.
Steam dışı oyunlarda sıkıntı yok.
Hotline Miami yüklenirken 1 - 2 program da yüklemişti, sanmıyorum ama alakası olabilir mi?
Ayrıca ekran kartı sürücülerim güncel.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz daha açıklayıcı olur musun mesela, ekran kartın ne işlemci vs şeyleri belki kaldırmıyor da olabilir bilgisayarın oyunları, çünkü benim eskiden bilgisayarım kötü iken merakla indirdiğim bir oyunu tıklayınca nedense bana da siyah ekran olup geri atıyordu :)

Artı -1 Eksi
Sisteminizde oyunlar için gerekli yazılımlar eksik olabilir.
Oyun dosyalarını doğrulayın.
Steam Dosya Bütünlüğü Doğrulama

Windows Update üzerinden tüm güncellemeleri alın.
Başlat ya da görev çubuğun da bulunan arama kutusuna ''Windows özellikleri'' yazın.
Windows özellikleri aç veya kapat seçeneğini seçin.
Resimde gösterilen seçenekleri işaretleyin ve tamam diyerek yükleyin.
Yükleme işlemi bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
Screenshot_4.png

Screenshot_3.png
Patch My PC uygulamasını yükleyin.
Download Home Updater | Patch My PC
Microsoft Visual C++ Redist sekmesinin altındaki tüm seçenekleri işaretleyin.
Sağ alttaki ''Perform Updates'' seçeneği ile yükleyin.
Screenshot_5.png

Artı -1 Eksi

Başlat ya da görev çubuğun da bulunan arama kutusuna ''Windows özellikleri'' yazın.
Patch My PC uygulamasını yükleyin.
Microsoft Visual C++ Redist sekmesinin altındaki tüm seçenekleri işaretleyin.
Sağ alttaki ''Perform Updates'' seçeneği ile yükleyin.
Önerdiğiniz işlemleri yaptım ama sorunum çözülmedi. Bende Steam üzerinden Cliff Empire adında bir oyun için deniyorum. Bilinen başka bir çözüm yolu var mıdır acaba?

Yaptığım işlemler; 4 defa kaldırıp yeniden yükledim. Sayısız kez doğrulama yaptım. ekran kartı sürücülerini silip temiz kurulum yaptım. DirectX sürücülerini yeniden indirdim. Çakışma ihtimaline karşı arkaplandaki bütün uygulamaları kapatıp denedim. Sizin önerdikleriniz sırasıyla yaptım ama sonuç maalesef aynı. :(

Önerdiğiniz işlemleri yaptım ama sorunum çözülmedi. Bende Steam üzerinden cliff empire adında bir oyun için deniyorum. Bilinen başka bir çözüm yolu var mıdır acaba?

Yaptığım işlemler; 4 defa kaldırıp yeniden yükledim. Sayısız kez doğrulama yaptım. Ekran kartı sürücülerini silip temiz kurulum yaptım. DirectX sürücülerini yeniden indirdim. Çakışma ihtimaline karşı arkaplandaki bütün uygulamaları kapatıp denedim. Sizin önerdikleriniz sırasıyla yaptım ama sonuç maalesef aynı. :(

Bir çözüm bulabildin mi bende de aynı sorun var maalesef.

Başlat ya da görev çubuğun da bulunan arama kutusuna "Windows özellikleri" yazın.
Patch MY PC uygulamasını yükleyin.
Microsoft Visual C++ redist sekmesinin altındaki tüm seçenekleri işaretleyin.
Sağ alttaki "perform updates" seçeneği ile yükleyin.

Reis sen adamsın ya bende bir sürü Microsoft Visual yüklü değildi sayende yükledim çoğu programım artık senin sayende sağlam bir şekilde çalışıyor :)

Windows xp 32bit bilgisayarıma dark messiah yükledim oyunu açıyorum 1saniye siyay ekran verip oyun kapanıyor nasıl düzeltebilirim? Bu arada oyun steam dan kırekli steam windows xp ye uyumlu değilmiş.

Windows xp 32bit bilgisayarıma dark messiah yükledim oyunu açıyorum 1saniye siyay ekran verip oyun kapanıyor nasıl düzeltebilirim? Bu arada oyun steam dan kırekli steam windows xp ye uyumlu değilmiş.
Bende de aynı sorun var bir çözüm bulabildin mi ?
Hazır konu açılmış iken sorayım dedim. Prototype 2 oynayacaktım normalde problemsiz açılırdı ama şu an açılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı