Bazı uygulamalar internete bağlanamıyor

Nixist

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık bir hafta önce (Facebook uygulamalarının çöktüğü gün) oldu her şey. İlk başta Opera ve Google Chrome'un açılmadığını fark ettim. Yani açılıyor ama internete bağlanamıyor. Bu hafta Epic Games Launcher, Zoom ve ddracenetwork adlı bir oyunun da internete erişemediğini fark ettim. Yani uygulama/program açılıyor ama internete bağlanma noktasına gelince bağlanamıyor. Muhtemelen fark etmediklerim de vardır. Ama bazı uygulamalar/programlar (CS:GO, League of Legends, Microsoft Edge, Steam, Discord) açılıyor ve internete de bağlanabiliyor. Bu uygulamalar/programlar sorunsuz çalışıyor yani.

Denediğim çözüm yolları;
-DNS değiştirmek.
-IP değiştirmek.
-Güvenlik duvarı ve 3. parti yazılımları kapatmak.

Yukarıdaki çözümleri denedim ama eğer varsa böyle bir çözüm yolu tekrardan deneyebilirim. Belki yanlış yapmış bile olabilirim.

Dosya Ekleri

• 1634023340651.png
    1634023340651.png
    78,8 KB · Görüntüleme: 39
  • Ekran Görüntüsü (924).png
    Ekran Görüntüsü (924).png
    11,7 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik duvarıyla ilgili bir durum muhtemelen. Windows'un olanı kapattıysan modem arayüzünün de varsa kapatabilirsin. Bunun dışında sistemi güvenli modda açıp bir de öyle dene belki bir driver hatasıdır.

Güvenlik duvarıyla ilgili bir durum muhtemelen. Windows'un olanı kapattıysan modem arayüzünün de varsa kapatabilirsin. Bunun dışında sistemi güvenli modda açıp bir de öyle dene belki bir driver hatasıdır.

Modem arayüzü hakkında bir fikrim yok. Fakat bir süredir sürekli sürücünüzdeki hatanın düzeltilmesi için yeniden başlatın şeklinde uyarı alıyorum. Yeninden başlatmama rağmen gün içerisinde tekrar aynı uyarıyı aldığım oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı