Bazı uygulamalarda ekran kapanıp açılıyor

BURKOZA

Kilopat
Yer
Şarköy, Tekirdağ, Türkiye
Daha fazla  
Merhabalar, sorunum şu; bazı uygulamalarda ve oyunlarda (örneğin Microsoft Store üzerinden indirilmiş Speedtest uygulaması, Valorant, CS:GO vb.) ekran böyle kapanıp açılıyor sürekli. DisplayPort ile bağlıyım ve kablom ise bu yani piyasadaki en iyi kablolardan biri açıkçası. Zaten bu sorun bu kabloyu almadan önce de devam ettiği için kabloyu değiştirmek için kablo için yüksek sayılabilecek bir bedel ödeyip almıştım bu kabloyu fakat sorun hiçbir şekilde çözülmedi. Var mıdır acaba bir fikri olan? Gerçekten bıktım çünkü bu sorundan. Bu arada bu sorunu HDMI ile bağlandığımda hiç yaşamadım ama yine de bir denemem lazım o yüzden yarın sabah HDMI ile bağlayıp Speedtest uygulamasını açıp sorunu yaşayıp yaşamayacağımı deneyimleyeceğim fakat, Stremio'da da DisplayPort ile ekran FPS olarak çok düşük veriyordu. HDMI bağladım Stremio'daki sorun yine düzelmedi ve bana kalırsa sorun ekran kartı veyahut PSU kaynaklı. Bu arada sistem GameGaraj üzerinden hazır alındı ve PSU GameGaraj 80+ 550W (Tabii 12V'da 480W verebiliyor). Varsa, çözüm önerilerinizi beklemekteyim. Ekran kartından da kaynaklanıyor diye düşünüyorum ki, ekran kartım da INNO3D GTX 1660 Twin X2.

Sorunu yaşadığım an - video.

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafik kartında arıza var gibi geliyor bana, FurMark gibi programlarla grafik kartınızı tam yükte stres testi yapın. Giriş çıkış portlarınızda da bir problem olabilir, güç kaynağının verdiği elektrik akımı temiz olmayabilir bu da diğer bir ihtimal fakat bu kadar düşük bir uygulamada ekran kartınız zaten çok düşük voltajlarda çalışıyor, elektrik bu noktada bile sorun çıkartacak kadar kötü geliyor olamaz. Grafik kartını stres testlerinde bir zorlayın, grafik sürücülerini yeniden eskiye doğru sürüm sürüm kurup deneyin. İşlemcinizin dahili grafik birimi olsaydı grafik kartını çıkarıp bir denerdiniz fakat yok maalesef, bulabilirseniz bir arkadaşınızdan grafik kartını ödünç alın tekrar deneyin. Bu tip markalardan mümkün mertebe uzak durmak gerek garanti ile uğraşmanız gerekecek muhtemelen.

Driverlarınız güncel mi? Belki driver kaynaklı bir hatadır?
Evet, tüm driverlar güncel ve sık sık kontrolünü yapıyorum.
Grafik kartında arıza var gibi geliyor bana, FurMark gibi programlarla grafik kartınızı tam yükte stres testi yapın. Giriş çıkış portlarınızda da bir problem olabilir, güç kaynağının verdiği elektrik akımı temiz olmayabilir bu da diğer bir ihtimal fakat bu kadar düşük bir uygulamada ekran kartınız zaten çok düşük voltajlarda çalışıyor, elektrik bu noktada bile sorun çıkartacak kadar kötü geliyor olamaz. Grafik kartını stres testlerinde bir zorlayın, grafik sürücülerini yeniden eskiye doğru sürüm sürüm kurup deneyin. İşlemcinizin dahili grafik birimi olsaydı grafik kartını çıkarıp bir denerdiniz fakat yok maalesef, bulabilirseniz bir arkadaşınızdan grafik kartını ödünç alın tekrar deneyin. Bu tip markalardan mümkün mertebe uzak durmak gerek garanti ile uğraşmanız gerekecek muhtemelen.
Bende ekran kartında bir sorun olduğunu düşünmekteyim açıkçası ve evet, bir daha kesinlikle bu tür markalardan ekran kartı alışverişi yapmayacağım. Garantiye yollamak istiyorum ancak tamir süresi çok uzun olacağından, öncelikle bir tane sadece görüntü aktarımı alabilmem için kart bulmam gerekiyor.
Şimdi tekrardan APU ile birlikte ekran kartını test ettiğimde, Ekran kartından görüntü almama rağmen aynı problemlerle karşılaşmadım. Sanırım, sorun anakart veyahut anakartın işlemci ve ekran kartı ile uyumluluğuyla alakalı. Biostar B450MH o kadar da iyi bir anakart değil zaten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı