Bazı uygulamalarda klavyenin bağlantısı kopuyor

PunPun

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu çok uzun süredir yaşadığım bir durum. Windows 10 kullanıcısıyım.

Mesela Valorant falan oynarken düzenli bir biçimde klavye gidiyor. Düzenli dediğim oyunu biraz oynuyorum, hemen gidiyor aniden. Ama bu başka oyunlarda (mesela GTA 5) aşırı nadir oluyor. GTA 5'te şu ana kadar 2 defa gitti. Slepping Dogs oynarken hiç başıma gelmedi. Masaüstünde veya Chrome'da hiç başıma gelmedi.

Valorant'ı bir defa sildim. Bayağı bir uzun süre indirmedim. Bu klavye gitme olayı CS:GO'da da vardı bu sırada, aynı Valorant'taki gibi düzenli bir biçimde gidiyordu. Sonra 1-2 hafta önce tekrar indirdim. İlk başlarda klavye hiç gitmedi, yavaş yavaş oldu. İlk başta hiç, sonra nadir, sonra her zaman CS:GO'da da aynı durum... Aynı işlemleri onda da yaptım, tekrar aynı şeyler oldu.

Bu durum genellikle oyunlarda başıma geldi, uygulamalarda gittiğini hiç görmedim. Bu arada PC toplama. İlk başlarda hiçbir oyunu oynarken böyle yapmamıştı. Bu durum ilk olarak Assassin's Creed 3'te başıma geldi. Bir defa gitmişti birden, ben de takamdım ve bu da aynı şekilde zamanla arttı. Sonra oyunu sildim, uzun süre indirmedim. Tekrar indirdiğimde oyunu yine ilk başlarda hiç olmadı, sonra yavaş yavaş... Ve o sırada tekrar hiçbir oyunda başıma gelmedi. Ardından 1-2 defa derken diğer oyunlarda da başıma geldi.

Ve dünyanın en ınanılmaz olayı şuydu; her klavye PC'de çalışmıyor. Bir USB girişli taktık, olmadı. Sonra şarj aletinin prize takıldıgı ucuna benzeyen, kendi giriş yerleri olan... Yani kafana göre takamıyorsun, onun kendi gireceği yerler var. Yine 20-21 tane klavye denedik, olmadı. Ta ki bir tane USB girişli (şu an kullandığım)... Klavye çalıştı. Onda da yukarıdaki sorun var. Tamir ettirmeye çalıştık, format falan attırdık ama yok. Hadi arkada bir aksaklık vardır, gevşektir falan dedik. E kardeşim zaten gevşek olsa ötekilerde de aynı sorun olurdu ama onlar hiç çalışmıyor. Hayret! Format attıktan sonra tekrar bir süre olmadı, ardından tekrara başladı aynısı. Arkadaşlar ne zamandır bu işkenceyi çekiyorum:(

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt Yöneticisi'nde bulunan klavyeleri kaldırıp tekrar başlatıp deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı