Bazı yasaklı sitelere VPN'siz girilebiliyor

mailpates

Decapat
Daha fazla  
Bu sorun önceden de vardı ama tüm sitelere girebiliyordum sorun çözülmüştü. Ancak bant daraltma uygulamasından sonra tekrar geldi ama bu sefer belirli sitelere giriyor bazısına girmiyor. Çok garip bir durum hepsine girse veya girmese sıkıntı yok ama bazısına girip bazısına girmemesi çok süpheli. Nasıl düzeltebiliceğini bilen birisi varsa ve yazarsa çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler 🙂.

ISS olarak Vodafone kullanıyorum.

Turknet kullanıyorsanız Google DNS kullanarak istediğiniz siteye girebilirsiniz. Türkiye'de yaşarken öyle yapıyordum ben, ayrıca daha hızlı response alıyordum web sitelerinden.

Gerçekten hayret bir ülke bizimkisi, neden yaşlısı genci yetişkini demeden a'dan z'ye internete filtre koyarsınız :D

TurkNet kullanıyorsanız Google DNS kullanarak istediğiniz siteye girebilirsiniz. Türkiye'de yaşarken öyle yapıyordum ben, ayrıca daha hızlı response alıyordum web sitelerinden.

Gerçekten hayret bir ülke bizimkisi, neden yaşlısı genci yetişkini demeden A'dan Z'ye internete filtre.

Hocam doğru söylüyorsunuzda konumuz bu değil çözümü var mıdır bunun, varsa bilen birisi yazabilir mi?

Hocam doğru söylüyorsunuzda konumuz bu değil çözümü var mıdır bunun, varsa bilen birisi yazabilir mi?
Yani senin problemine nasıl bir çözüm arıyorsun ben anlamadım. Filtreli internetin kullanıldığı bir ülkede sen yasaklı sitelerin bazılarına erişim sağlayabiliyorsun bazılarına sağlayamıyorsun hepsine erişmemek istemiyorsan filtre satın al, yok hepsine erişmek istiyorsan VPN satın al.
Bu senin başına gelen ISS ile alakalı bir problem değil her zaman vardı. Devletin filtreleme sistemine takılmamak için özellikle bazı +18 siteler bazı yöntemler kullanıyor ve sen onlara girebiliyorsun, buna ihtiyaç duymayan yurtdışı kökenli sitelere ise giremiyorsun.

Örneğin ne kadar yasaklı içerik barındırırsa barındırsın Tumblr bloglarında gezebilirsin ya da bazı küçük Türk sitelerinde yine gezebilirsin ancak büyük sitelerde bu güvenliğe takıldığından yemez.

Yani senin problemine nasıl bir çözüm arıyorsun ben anlamadım. Filtreli internetin kullanıldığı bir ülkede sen yasaklı sitelerin bazılarına erişim sağlayabiliyorsun bazılarına sağlayamıyorsun hepsine erişmemek istemiyorsan filtre satın al, yok hepsine erişmek istiyorsan VPN satın al.
Bu senin başına gelen ISS ile alakalı bir problem değil her zaman vardı. Devletin filtreleme sistemine takılmamak için özellikle bazı +18 siteler bazı yöntemler kullanıyor ve sen onlara girebiliyorsun, buna ihtiyaç duymayan yurt dışı kökenli sitelere ise giremiyorsun.

Örneğin ne kadar yasaklı içerik barındırırsa barındırsın tumblr bloglarında gezebilirsin ya da bazı küçük Türk sitelerinde yine gezebilirsin ancak büyük sitelerde bu güvenliğe takıldığından yemez.

Yok hocam yanlış anladınız yurt dışı kökenli sitelerinde bazısına giriliyor bazısına girilmiyor. Kendi evimdeki Wi-Fi'den başka Wi-Fi'ya geçince giremiyorum o siteye, yaşadığım normal değil yani. DNS spoofing benzeri bir şey yaşıyor olabileceğimden korkuyorum. Benim için güvenlik sitelere erişmekten önce geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı