Beats Urbeats vs Philips SHB5850

161553

Hectopat
Makaleler
1
Telefon, tablet ve laptop'da kullanmak için kulaklığa ihtiyacım var, rap türü dinliyorum bunun yanında film, dizi için de kullanacağım. Şu ikisi arasında çok kararsız kaldım.

Philips SHB5850WT Bluetooth kulaklık
Beats Urbeats 2

Philips'in avantajı kablosuz olması. Boynuna as dursun, yolda veya toplu taşımada kablo karmaşası yok mis gibi. Ama ses kalitesinden taviz vermiş oluyorum.
Beats ise derin bass'larda ve ses kalitesinde bayağı önde. Ayrıca Beats sonuçta, müthiş güzel duruyor.

Karar veremedim hangisini alayım?

Sennheiser'lerin yorumlarını birçok sitede okudum, bu fiyat aralığındaki modellerinde sürekli eksikler görmüş insanlar o yüzden çok sıcak bakmıyorum Sennheiser'e.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beats ses kalitesi olarak daha önde olacaktır ama kullanım amacına göre alman daha uygun. Ben kablosuz ile daha rahat ettiğim için hem kulak içi hemde kulak üstü kablosuz kullanıyorum. Özellikle bilgisayar başında kablodan bıkmıştım. Ya elime takılır ya kulağımda unutur kalkarım şu an öyle bir derdim kalmadı. Kullandığım kulak içi kablosuzu sana önerecektim alalı daha 2 hafta olmuştu ve senin sorduğun kulaklıkların fiyat aralığındaydı fakat şu an baktığımda 100 TL artış olduğunu gördüm :(

Beats ses kalitesi olarak daha önde olacaktır ama kullanım amacına göre alman daha uygun. Ben kablosuz ile daha rahat ettiğim için hem kulak içi hemde kulak üstü kablosuz kullanıyorum. Özellikle bilgisayar başında kablodan bıkmıştım. Ya elime takılır ya kulağımda unutur kalkarım şu an öyle bir derdim kalmadı. Kullandığım kulak içi kablosuzu sana önerecektim alalı daha 2 hafta olmuştu ve senin sorduğun kulaklıkların fiyat aralığındaydı fakat şu an baktığımda 100 TL artış olduğunu gördüm :(

Ben de bıktım kablodan gerçekten. Uyurken kulağıma takıp yatıyorum kalktığımda komple kabloya dolanmış oluyorum. Otobüste tramvayda filan da kablosuz çok rahat olur ama ses kalitesi de telefon görüşmesi seviyesinde olacak yani müzik dinlenir mi bilmiyorum. Sizinkinin marka/model neydi hocam?

Ben de bıktım kablodan gerçekten. Uyurken kulağıma takıp yatıyorum kalktığımda komple kabloya dolanmış oluyorum. Otobüste tramvayda filan da kablosuz çok rahat olur ama ses kalitesi de telefon görüşmesi seviyesinde olacak yani müzik dinlenir mi bilmiyorum. Sizinkinin marka/model neydi hocam?
Kablo dışarıda beni pek rahatsız etmiyordu bilgisayar başında ediyordu genelde eller kollar hep hareket halinde olduğu için. İki kulaklıkla da telefon görüşmesi gerçekleştirmedim pek konuşan biri değilim o yüzden bir şey diyemem. Daha önce kulak içi olarak;
Sony Mdr-Xb50ap kullanıyordum: Sony Mdr-Xb50ap Ekstra Bas Mikrofonlu Kulaklık Fiyatı
Üstteki modeli evde unutunca Sony MDR-EX110APB'ye geçtim: Sony MDR-EX110APB Siyah Kulakiçi Kulaklık Fiyatı
Kulak üstü model olarak ise Sony MDRXB550APB kullanıyordum: Sony MDRXB550APB.CE7 Kulaküstü Kulaklık Siyah Fiyatı
Şimdi ise bunların yerine kullandıklarım;
Kulak üstü olarak JBL E50BT: JBL E50BT Mikrofonlu Kulaküstü Kablosuz Siyah Kulaklık Fiyatı
Kulak içi olarak Sony WI-C200: SONY WI-C200 KABLOSUZ KULAKİÇİ KULAKLIK SİYAH - Vatan Bilgisayar

Şu an kullandığım bu kablosuz kulaklıklar diğerlerini bana aratmıyor. Hatta CS GO'da en iyi ses kasma olayını JBL E50BT ile yaşadım. Tek şikayet ettiğim konu kulak üstü olan JBL'nin biraz ağır olması başka sorunum yok. Almadan önce ses gecikmesi olup olmadığını araştırman da iyi olur yoksa sadece müzik dinlersin, film izlemek falan işkence olur.
Sana gönderirken fiyatları inceledim de bir tek JBL'nin fiyatı aynı, diğerlerinin hepsi benim aldığım fiyat ve şu an ki fiyatı arasında uçurum var. Üzücü bir durum :(

Urbeats 2 siparişi verdim.

Bunu hem müzik hem oyun, dizi, film için genel amaçlı kullanacağım.

Araştırdığım yabancı inceleme sitelerinde Bluetooth kulaklılarda ses iletiminde az da olsa gecikme yaşandığı, bu durumunda video ile senkronizasyon sorunu oluşturduğu söylenmiş. Bu olmasa direkt Sony wi-c310 alacaktım. Aslında aklım yine de kablosuz bir kulaklıkda kalacak ama Beats bi gelsin bakalım duruma göre bakacağım. Yardımcı olanlara teşekkür ederim arkadaşlar.

Urbeats 2 siparişi verdim.

Bunu hem müzik hem oyun, dizi, film için genel amaçlı kullanacağım.

Araştırdığım yabancı inceleme sitelerinde Bluetooth kulaklılarda ses iletiminde az da olsa gecikme yaşandığı, bu durumunda video ile senkronizasyon sorunu oluşturduğu söylenmiş. Bu olmasa direkt Sony wi-c310 alacaktım. Aslında aklım yine de kablosuz bir kulaklıkda kalacak ama Beats bi gelsin bakalım duruma göre bakacağım. Yardımcı olanlara teşekkür ederim arkadaşlar.
Hayırlı olsun. Benim kullandıklarım da belki program ile algılanacak gecikmeler vardır ama bir şeyler izlerken ve oynarken herhangi bir gecikme hissetmiyorum ben.

Beats geldi arkadaşlar. Düşük kalite Mp3 dinlerken normal kulaklıktan farkı yok ama yüksek kalite müzik dosyalarında inanılmaz fark yaratıyor. Görünüşü de hoş, ben memnun kaldım.

20191104_165531.jpg

Ayrıca geçenlerde doğumgünümdü. Sağolsun bir arkadaş kablosuz kulaklık almış. Redmi Airdots.
Nokta kadar bişey olmasına rağmen kulaktan düşmüyor ses kalitesi de tatmin edici seviyede. Telefon görüşmesi esnasında sesin karşı tarafa gitmesinde bir sorun yaşamadım ama kapalı alandaydım, dışarda denemedim.

20191104_173858.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı