Bedava verilebilen oyunlar neden pahalıya satılıyor?

Epicstore'da 1 kullanici ortalama kac oyun aliyor ayda?
Epicstore'da 1 oyun ortalama ne kadar?
Tahmini 1 kullanicinin getirisi ne kadar?
Buraya kadar biliyoruz. ( Epic biliyor )
O halde X oyununu bedava verirsek bunun bize kac yeni kullanici kazandiracagini da biliyoruz. Dolayisiyla ne kadar kazanacagimizi da. Kaldi ki cok kullanici demek, kullanicilarin arasindaki dilden dile yayilan eksponansiyel reklam da demek. Aslinda +1 kullanici 1'den fazla kullanici getiriyor sisteme.

Ayrica bedava Oyunu almayacak sadece, platformu yuklemek zorunda ve oynamak icin o platform yuklu kalmak zorunda. Dolayisiyla sisteme dahil olacaksin ve cikamayacaksin kolay kolay. Kac kisi steam'i komple uninstall ediyor eger librarysinde oyunlar varsa?

Uzun vadede kendini amorti eden bir politika, ihtiyac kredisi gibi. Mobil oyun sektorunde bulunanlar benzer hesaplari zaten yaparlar. Tefecilik gibi, kisa vadede para kaybediyor, uzun vadede cikariyor. Bunu yapmak icin sermaye lazim o da var adamlarda zaten.

Şuan Steam'de Metro Last Light Redux 6 TL olmuş, 2033'ü Epic'ten bedavaya almıştım; sonraki oyununu da almak istiyorum ama Epic verirse diye ödüm kopuyor 🤣

Şuan Steam'de Metro Last Light Redux 6 TL olmuş, 2033'ü Epic'ten bedavaya almıştım; sonraki oyununu da almak istiyorum ama Epic verirse diye ödüm kopuyor 🤣
RDR 2'yi almaya korkuyorum maalesef ben de:) 200 TL verip bedava kampanyasını görmek istemiyorum🤣

RDR 2'yi almaya korkuyorum maalesef ben de:) 200 TL verip bedava kampanyasını görmek istemiyorum🤣
Bence RDR2'yi vermezler ya. Bildiğim kadarıyla Epic Games, RDR2'nin parasını ödeyip kullanıcılara bedava dağıtamaz kendi kafasına göre. Rockstar da izin vermeli ki bence vermeyecektir çünkü daha yeni bir oyun.

Bence RDR2'yi vermezler ya. Bildiğim kadarıyla Epic Games, RDR2'nin parasını ödeyip kullanıcılara bedava dağıtamaz kendi kafasına göre. Rockstar da izin vermeli ki bence vermeyecektir çünkü daha yeni bir oyun.
GTA V, FM202, CV 6, Watch Dogs 2... Epic Games'ten korkuyorum açıkçası ben:)

Bunlar sakın CS:GO için server açıp gelin bizle oynayın herkese de birer karambit benden demesin(!)🤣

Vay be şirket insanlar oyun oynasın belki de korsana yönelmesin diye ücretsiz oyun veriyor bazı kişilerde hala fan boyluk peşinde. Steam'den bana ne Epic'ten bana ne. Hangisi ücretsiz oyunu veriyorsa ben ona bakarım güzel işler yapıyorsa onu savunurum gerçekten bazı insanlar çok komik.

Vay be şirket insanlar oyun oynasın belki de korsana yönelmesin diye ücretsiz oyun veriyor bazı kişilerde hala fan boyluk peşinde. Steam'den bana ne Epic'ten bana ne. Hangisi ücretsiz oyunu veriyorsa ben ona bakarım güzel işler yapıyorsa onu savunurum gerçekten bazı insanlar çok komik.
Epic Games veya Steam hiç umurumda bile olmaz:) Uplay versin oradan oynayayım:) Aynen katılıyorum.

Geri
Yukarı