Bedelli Askerlik Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Recep beyin de dediği gibi, bizim ülkemizde yapılan en önemli ve başarılı olay algı olayı. Uzun zamandır Afrin haberleri yoğunluğunu yitirmiş durumda. Alttan alta insanların aklına başbakan vasıtasıyla bedelli de sokuldu. Yalanlamalar şirin gözükmek içindir. Yakında çıkacaktır.

Bir şeyler geveliyorlar her zaman olduğu gibi. Siyasi kişiler ''click bait'' gibiler benim gözümde. Cümleye öyle bir başlıyorlar ki sanırsın bedelli çıktı. Kürsüde bir başlıyor konuşmaya, Bayburt'tan girip Pensilvanya'dan çıkıyor.

Çıkması elbette yararlı olur. Askere gitmek istemeyen milyonlarca kişi var ve devletin her zamanki gibi halktan bir şeyler koparması gerek. Bu bedelli olayı krizi fırsata çevirmek gibi bir şey.

Kimse sorsan ''şimdi koşarak giderim savaşa'' der ama bedelli çıktı mı diye daima haberlere bakar.

Beylik hazinesi her daim dolu gerek.
Arap ülkelerinde taze bir fikir vardir adi rüsvettir. Her kim isi devlete düser ise verecegi isini yaptirmak icin paradir. Is ne kadar zor ise rüsvet o kadar büyür, Rüsvet ile hallolmamis is kalmaz, icabinda cenk ederken kilicin acamadigi kapiyi rüsvet acar.

Hatirladiniz mi? :)

Herkesin hayatına herkes karışamaz. İsteyen mantıklı bulur ve sever, isteyen sevmez. Buna bir şey diyemeyiz tabi. :)

Ama Cumhurbaşkanımızın bu konuya soğuk bakmasını, şu anlık soğuk bakmasını anlamlandıramadım. En nihayetinde kendisi görmüş geçirmiş, tecrübeli insan.

Neyse, sonuç itibariyle yakında belli olur. Gerçi bi' bekleyiş içine girmeyi gereksiz buluyorum. Yahu niye gelmesin? :D

Son düzenleme:
Her an hersey olabilir bu ulkede. Borclar almis basini gidiyor. Sagdan soldan, bulduklari her yerden para kazanma pesindeler artik. Gelir yakinda.

Orta doğu çöplüğü işte diyorum. Başka söze lüzum kalmadığını düşünüyorum.
Orta doğu çöplüğü diyorum. Başka söze lüzum kalmadığını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı