Bedelli Askerlik Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Profesyonel askerliği destekliyorum. Asker olmak isteyen gerekli başvurularını yapar, şartları karşılıyorsa kabul edilir, okuluna gider ya da gerekli eğitimlerini alır ve o şekilde asker olur ancak profesyonel askerliğe geçiş de bir süreç. Hemen olsun denilecek kadar kolay değil. Devlet için gerekli maddi imkanların sağlanması, hazır ve rezerv asker sayısının dengede tutulması, teknolojik altyapının sağlanması kolay değil. Bedelli askerlik zaten profesyonelliğe geçiş için bir adım olarak görülüyor devlet tarafından.

Bedelli askerliğin yanından bile geçmem, kaldı ki askerliği meslek olarak yapmak istiyorum. Bedelliliği gururuma yediremem, gerçekten bahanesi olmadan bedelli yapmak bana göre gevşeklik ve korkaklıktır.

Gelişmiş ülkelerin hiçbirinde zorunlu askerlik yok. Zorunlu askerlik zaten başlı başına saçmalıktan ibaret. Gitmek isteyen gider istemeyen gitmez arkadaş, kimseye zorla bir şey yaptıramazsınız.

Kimse neden 4 yıllık konuyu hortlattıler LAN dememiş neyse konuya gelirsek bence gitmemeli artık teknoloji gelişti maalesef askerler değil de füzeler tanklar falan konuşuyordu onlarda bir tık eskide kaldı artık savaşda çıkmıyor gücünü gösteren masanın başı oluyor yani savaş çıkmadan çözülüyor artık.

Saçma sapan para yolma yöntemi. Sırf erkek olduğumuz için gençliğimizin baharında ömrümüzden 6 ayımızı ya da asgari ücretin 20 katı tutarındaki parayı almaya hakları yok.

Geri
Yukarı