Bedelli Askerlik İçin 21 Gün Şartına Gerek Var mı?

Daimon88

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Pres Operatör
Bedelli askerlik için işten ücretsiz izin alınacak fakat evin kirasını ve bankaya olan ihtiyaç kredisi borcumu (bedelli için) nasıl ödeyeceğim? Bozulan çamaşır makinasının yerine aldığım ikinci el makina ve şofben işi için ayrı bir borçlanma yaptım zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi cebinden ödeyeceksin. Bir tanıdığından borç alabilirsin yada yeni bir kredi çekmek zorundasın. Zaten kredi çekenler genelde bunu düşünerek bedelli ücretinin fazlasını çekiyorlardı.
Ben Türkiye'ye uygulanan kredi yaptırımdan sonra kredi çektim, %2,45 faiz vardı en düşük olanın, 24 ay vade için çektiğim miktara artı olarak yarısından da fazlası kadarını ödeyeceğim. Üstelik dosya ve sigorta masrafı da neredeyse 1000 TL tuttu, o yüzden bir o kadar da fazla çekmek zorunda kalmıştım. Kredi miktarı yükseldikçe, faiz oranı yüzünden ödeyeceğim miktar daha fazla olacaktı, yapamadım...

Kredi çekmen sana daha çok zarar verir. Faizler ortada. Bir yakınından borç alacaksın artık.
Krediyi 2.5, üç ay önce çektim mecburen. 2 ay sonra ise birliğe teslim olacağım. Borç alabileceğim bir tanıdık yok maalesef, keşke zengin bir yakın çevrem olsaydı..

Evet var. O 21 gün süre olmasa yandaş iş adamları nasıl TSK'ya ihale verip zegin olacaktı ehem öhöm şey yani öyle demek istemedim. Evet vatan için, bayrak için, devlet için herkes kamuflaj giymeli ki o kamuflajları satan yandaşlar zengin olsun ehem öhöm yani devletimizin güvenliği için tabi. (Yersen.)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı