Beğeni Geri Getirilsin!

Beğeni Geri Getirilsin Mi?

• Getirilsin.

Oy: 94 51,4%
  • Getirilmesin.

Oy: 89 48,6%

• Oy verenlerin toplamı
    183
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çözüm konusunda eşitliğe gerek yok. Çözüm doğru bilgileri yansıtıyor. Bir kişi konudan çözüm aldıysa gerçekten hak etmiştir. Bırakın çözüm sayısı artsın. Çözüm üyeler tarafından, bu kişi bilgili diyebileceği bir istatistik.
Eğer istatistik için değil de bilgi için varsa hangi kategorilerde çözümü olduğu da yazmalı.

Eğer istatistik için değil de bilgi için varsa hangi kategorilerde çözümü olduğu da yazmalı.
Kişinin çözümlerini görebiliyor olmanız gerek. Profilinden çözüm sayısına tıklayın. Gerçekten çözüm olmadığını düşünüyorsanız raporlayın.

Yanlışınız var. Ben konsol bölümündeyim ve 8 çözümüm var, biri teknik destek bölümünde 20 çözümü var. Şimdi 20 çözümü olan kişi benden her alanda daha bilgili mi oluyor?
Hocam konsol bölümünden çözüm alındığını yeni duyuyorum resmen. Bilgili olmuyor ama bilgisiz de olmuyor.

Çözüm konusunda eşitliğe gerek yok. Çözüm doğru bilgileri yansıtıyor. Bir kişi konudan çözüm aldıysa gerçekten hak etmiştir. Bırakın çözüm sayısı artsın. Çözüm üyeler tarafından, bu kişi bilgili diyebileceği bir istatistik.
Biraz önce de belirttiğim gibi her kategoride çözüm özelliği kullanılmadığından yanlış anlaşılmasına sebebiyet verebilir. Örneğin parça önerisi yapan, rehber hazırlayan kişiler çözümleri olmayınca bilgisizmiş gibi görünebilir. Aynı şekilde mesaj ve makale sayıları da suistimal edilebilir. Bence en mantıklı sistem ya sol tarafa iletişim adresleri (simge şeklinde olabilir) yerleştirilsin ya da beğeni/mesaj oranı getirilsin. Neyse, önemli de değil aslında. Önce farklı sorunlar çözülsün, vakit kalırsa bir şey düşünülür sonra.

Konsol bölümünde kimseyi çözümüne göre yargılamazlar zaten. Konsol bölümü de genelde sohbet üzerine. Ortada çözecek bir sorun varsa bu "Teknik Destek" kategorisine girer ve sorunu çözmeniz durumunda çözümünüzü alırsınız.

Kişinin çözümlerini görebiliyor olmanız gerek. Profilinden çözüm sayısına tıklayın.
Biliyorum ama öyle işlemiyor. Mesela yeni katılan bir üye sizin 95 çözümünüzü görünce her konuda benden üstün olduğunuzu düşünüyor, profilde çözüm kategorileri diye bir kısım olmalı.
Hocam konsol bölümünden çözüm alındığını yeni duyuyorum resmen. Bilgili olmuyor ama bilgisiz de olmuyor.
Alınmıyor zaten, sadece örnek olsun diye verdim.
Konsol bölümünde kimseyi çözümüne göre yargılamazlar zaten. Konsol bölümü de genelde sohbet üzerine. Ortada çözecek bir sorun varsa bu "Teknik Destek" kategorisine girer ve sorunu çözmeniz durumunda çözümünüzü alırsınız.
Emin olun ki yargılarlar.

Haklısınız. Fakat düşünün ki iki üye var ve bir tane üyenin çözüm sayısı diğer üyenin çözüm sayısından epey fazla. Ama bir konuda çözüm sayısı fazla ve az olan kişi farklı bilgiler veriyor olabilir. Bu her zaman doğru demek değildir fazla çözümü olan kişinin bu konuda az çözüm sayısına olan kişiye göre daha doğru bilgi vermesi. Belki çözüm sayısı az olan kişinin önerisi daha doğru. Bu durum da sanki fazla çözüm sayısı olan kişinin her zaman daha doğru bilgiler verebileceği algısını yaratmamalı.

Biraz önce de belirttiğim gibi her kategoride çözüm özelliği kullanılmadığından yanlış anlaşılmasına sebebiyet verebilir. Örneğin parça önerisi yapan, rehber hazırlayan kişiler çözümleri olmayınca bilgisizmiş gibi görünebilir.
Çözümün nasıl alındığını değerlendirmeniz gerek. Çözüm almak için bir sorunu çözmeniz gerek. Çözüm teknik konularda bilginizi ölçer.
Biliyorum ama öyle işlemiyor. Mesela yeni katılan bir üye sizin 95 çözümünüzü görünce her konuda benden üstün olduğunuzu düşünüyor, profilde çözüm kategorileri diye bir kısım olmalı.
Yukarıda dediğim bunun için de geçerli. Çözüm teknik konularda geçerli. Sen parça önerisinde benden iyi olabilirsin ama parça önerisi çözülecek bir durum değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı