Bekçiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Suç oranı azalması, aksamları daha rahat dolaşmamızda büyük payları var. O yüzden gereksiz diyemeyiz her mesleğin içinde görevini kötüye kullanan oluyor.
Ayrıca bekçi sayesinde tüm yük polislere binmiyor.
Bir olay oldugunda, olay yerine yakın bir polis, bekçi bulmak daha kolay oluyor.
Galiba tüm tepkiler havaya silah sıkan bekcilerin görüntüsünden ötürü.
Bekçinin silahını çekip havaya sıkacak kadar zor kullandırtmaya mecbur bırakanları soruşturmak gerek, bekçiyi değil.

Türk Bekçileri.

Twitter üzerinde dolaşırken bir post görmüştüm ve şöyle yazıyordu; "Yolda ne kadar it kopuk varsa aldınız işe bu olayların olmasına mı şaşırıyorsunuz?" gerçekten de öyle mi alımlar oldu bilmiyorum ancak bu konuya katılıyorum. Bekçilerin kendi kafalarına göre ateş etmesi ve insanları darp etmesi kabul edilemez. Sokakta yürüyorsunuz ve aniden bi' bekçi jopu yiyorsunuz veya arkanızdan ateş açılıyor... Terörist miyiz biz arkadaşım? Ne bu üstünlük? Bildiğim kadarıyla polislerin sıktıkları her mermi için bir hesap vermesi gerekiyor. Bu durumda bekçiler nasıl bu kadar serbest oluyor? Anlamıyorum gerçekten.

Adamın elinde silah vardır ve bir suç teşkil ediyordur sıkarsın anlarım ama adam sırf kaçıyor diye adama ateş etmek? Akıl almaz şeyler. Emniyet Teşkilatına leke sürmekteler.

Tabi tüm bekçilerde aynı değil. İnsan olanlara hiçbir lafım yok ancak şu yukarıda bahsettiğim tiplerin ihraç edilmesi ve hakkında suç duyurusu bulunması gerekmektedir.

Bekçilerin kendi kafalarına göre ateş etmesi ve insanları darp etmesi kabul edilemez. Sokakta yürüyorsunuz ve aniden bi' bekçi jopu yiyorsunuz veya arkanızdan ateş açılıyor

Saka mısın sen? Ülkede kimsenin buna hakki yok.

Bildiğim kadarıyla polislerin sıktıkları her mermi için bir hesap vermesi gerekiyor. Bu durumda bekçiler nasıl bu kadar serbest oluyor?

Ne biliyorsun bekkcilerin serbest olduğunu?

Bu yakın dönem "bekçilik" mesleğinin ve buraya yapılan alımların, Yeniçeri ocağındaki bozulmayla benzer olduğunu düşünüyorum. Sokaktan tuttuğunu silahla, üniformayla ve maaşla etrafa gönderirsen kendini Dark Knight sanacaktır.

Saka mısın sen? Ülkede kimsenin buna hakki yok.

Ne biliyorsun bekkcilerin serbest olduğunu?
Şaka değilim. "Hakkı var." gibi bir söylemde bulunmadım aksine hakkı olmadığını savundum. İnceleyebilirsiniz; 1, 2,..

Bu yakın dönem "bekçilik" mesleğinin ve buraya yapılan alımların, Yeniçeri ocağındaki bozulmayla benzer olduğunu düşünüyorum. Sokaktan tuttuğunu silahla, üniformayla ve maaşla etrafa gönderirsen kendini Dark Knight sanacaktır.

Nereden biliyorum biliyor musunuz? Üst üste yaşanan olayların olmasından biliyorum. Bu olaydan sonra haklarında işlem başlatılmıştır ancak bu olaylar üstüne aynı konudan olay meydana geliyorsa burada bir gevşeklik, bir sıkıntı ve bir sorun vardır.

Tekrar belirteyim; "Her bekçi aynıdır!" demiyorum.

Şimdi çıkıp lütfen bana yasaklar var ve uymadıkları için müdahale edildi demeyin. Nelere müdahale edilmediğini biliyoruz ve görüyoruz. Bu doğrultuda bu olayı kimse haklı olarak savunamaz.

@ketofilen

Siz sanırım paylaşımımı tam anlamadınız. Bir bekçi kontrolü zor olan ortamda Hollywood filmlerinden çıkma bir hareketle ateş açamaz. Açmamalıdır. Yorgun merminin birine isabeti sonucu bunun sorumluluğunu muhtemelen almayacaktır. Keza kurallara uymasa bile bir insana toplu olarak böyle bir müdahale yapılamaz, yapılmamalıdır. He bir genci ayağından vurmaya sözüm yok zaten. Saçmalık.

@ketofilen

Siz sanırım paylaşımımı tam anlamadınız. Bir bekçi kontrolü zor olan ortamda Hollywood filmlerinden çıkma bir hareketle ateş açamaz. Açmamalıdır. Yorgun merminin birine isabeti sonucu bunun sorumluluğunu muhtemelen almayacaktır. Keza kurallara uymasa bile bir insana toplu olarak böyle bir müdahale yapılamaz, yapılmamalıdır. He bir genci ayağından vurmaya sözüm yok zaten. Saçmalık.
Sizin cevabınızla ilgili bir yorum yapmadım. Örnek olarak "Şaka mısın?" diyen arkadaşa attım. Yanlış anlaşılma için kusura bakmayın. Bu arada dediklerinize katılıyorum.

Epikvari Muazzam-ı Gece Fedaileri.

Yeni konular

Geri
Yukarı