"Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" Hatası

Aynı hatadan maalesef bende yaşıyorum DotA 2 de yaşıyorum sıcaklıklar normal ama PC DotA 2 de oyun oynadıktan sonra donup kilitleniyor PC çalışıyor ama hiçbir şeyi algılamıyor reset atmak zorunda kalıyorum başka oyunlarda hiç yaşamadım ama reset attıktan sonra beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yüklendi diyor anlamadım bilen var mı?
Ekran kartı.
RX550 4G.

Aynı hatadan maalesef bende yaşıyorum DotA 2 de yaşıyorum sıcaklıklar normal ama PC DotA 2 de oyun oynadıktan sonra donup kilitleniyor PC çalışıyor ama hiçbir şeyi algılamıyor reset atmak zorunda kalıyorum başka oyunlarda hiç yaşamadım ama reset attıktan sonra beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yüklendi diyor anlamadım bilen var mı?
Ekran kartı.
RX550 4G.
Bu hatanın genel çözümü UV yapmaktır diye biliyorum.
Yeni konu aç, benden daha bilgililer cevaplasın.
Bu konu 2 yıllık.

Bu konu 2 yıllık.

Dostum açtım 2 tane konu gelmiyor ki cevap daha kaç tane yapayım öne çıkart diye diye günlük öne çıkartma hakkım doldu 1 kişi cevaplıyor sadece.
Bu konu 2 yıllık.

Bir kere hiç overclock vb işler yapmadım bilmemde.

Dostum açtım 2 tane konu gelmiyor ki cevap daha kaç tane yapayım öne çıkart diye diye günlük öne çıkartma hakkım doldu 1 kişi cevaplıyor sadece.

Bir kere hiç overclock vb işler yapmadım bilmemde.
Dostum ben rx 570 de yaşıyordum bu sorunu artık rx5500 xt e geçtim çok şükür kurtuldum bu sıkıntıdan. Ama bu defa HDMI da sorun yaşıyorum bazen görüntü gidiyor açılışta ve kabloyu çıkarıp yeniden takınca düzeliyor yani demek istediğim değiştir veya ilerde alırsan NVidia önceliğin olsun derim.Wattman sorunu için hala çözüm bulunabilmiş değil çok kişi sorunu yaşamaya devam ediyor elimizden tek gelen ilk gelen Driver'lardan başlayıp son çıkan Driver'a kadar denemek.WHQL serisi daha sağlam olur genelde.

Sizde bilgisayara restart atınca düzeliyor, bende R9 280 ekran kartı var. Oyundayken siyah ekran veriyor, tekrar açıyorum bir daha aynı sorun, bu hatanın çaresi yok dostlar.

Selamlar herkese, olabildiğince okudum tüm sayfaları ama göremedim, ben de bu hatanın kendi versiyonumu yazayım dedim belki bir çaresi bulunur, çünkü 1 aydır kafayı yemek üzereyim "acaba buna basınca PC donacak mı" diye.
Başlamadan önce sistemimi söyleyeyim:
İşlemci olarak AMD FX 8350 eight-Core Processor
Ekran kartı olarak AMD RX 580
Anakart olarak MSI 970 Gaming
12 GB DDR3 RAM
Güç kaynağı olarak Corsair CX 750M grey label
Durum şöyle ki, bazen bilgisayarım normal, sıkıntısız çalışıyor hem de günlerce. Bazen böyle kafasına estiği zamanlarda PC takılıyor, ve ben manuel olarak yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Bu yeniden başlatma ritüeli oldukça sıkıntılı geçebiliyor çünkü bir kere PC kapandı mı, yeniden açıldıktan (masaüstünü gördükten) 30 saniye sonra tekrar takılıyor. Bugün eve geldim mesela yeniden başlatmam gerekti, korka korka yeniden başlattım ve tabii ki korktuğum başıma geldi, 1 saat gibi bir sürenin ardından şimdi açabildim ve şimdilik takılmadı. Şimdilik...
Benim durumda şöyle ilginç bir olay var arkadaşlar. Benim normalde 12 GB RAM'ım var. Bu RAM'ın 4 GB'ını görev yöneticisinden baktığım zaman "donanıma ayrılmış" olarak görüyorum.

1619532032280.png

Bunu zamanında MSConfig gibi mecralardan düzeltmeye çalışıp tam bir bilgisayar özürlüsü olduğum için PC'yi bozup format atmak zorunda kalmıştım. Her neyse konu bu değil, sıkıntı şu ki bazen bilgisayar kafasına göre takıldığı zaman ben ellemeden, takıldıktan 3-5 saniye sonra kendi kendini resetliyor ve bu donanıma ayrılmış RAM 8 GB oluyor. 4 GB daha ekleniyor yani benim kullanamadığım RAM'ıma ve bana 3.9 gibi bir rakam kalıyor, ki yine PC kullanılabilir oluyor, asla takılıp kapanmıyor. Böyle olması işime geliyor yani ama şu an bu evreye bile getiremiyorum. Aşağıdan durumu kaynak izleyicisi ile de görüntüleyebilirsiniz:

1619532304356.png

Ve tabii ki Radeon Software uygulamasında "Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" hatasını alıyorum. Şimdi korka korka tuşlara basıp PC'nin ne zaman kafasına göre kapanacağını beklerken, 3.9 RAM'li halimde PC'nin kapanmayacağına emin olabiliyorum en azından. Bu durum nedir, nasıl olur, neden olur, RAM-GPU ilişkisi nasıl bir şeydir. 1 aydır bu sorunu çözemedim, aranızdan biri yardım edebilirse çok sevinirim.

Son düzenleme:
Sizde bilgisayara restart atınca düzeliyor, bende R9 280 ekran kartı var. Oyundayken siyah ekran veriyor, tekrar açıyorum bir daha aynı sorun, bu hatanın çaresi yok dostlar.
Bende aynı sorun söyle oldu. biostan fastboot açtıktan sonra olmaya başladı. Bunu kapattıktan sonra olmadı belki sizde de öyle cözülür.

Geri
Yukarı