"Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" Hatası

sprons

Hectopat
Daha fazla  
AMD Radeon RX 480 kullanıyorum arkadaşlar ekran kartım en son güncellemesi var 20.5.1 en son güncelleme yüklü. 650 Watt Power Supply taktık halen oluyor. Sıkıntım şu CS:GO, PUBG Lite, Valorant vb. oynarken smoke vb şeyleri görünce bilgisayar ısınmadan direk kapanıyor ve Power Saving Mode hatası atıyor kendi kendine PC'yi yeniden başlatıp oyuna yine girip oynuyorum ama biraz aradan sonra yine ekran gidiyor. Discord'dan arkadaşla konuşabiliyoruz ekran kapalıyken bunun çözümü nedir ve bilgisayarımla alakalı değil, yazılımla mı alakalı sorun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet halen WattMan hatası çözüldü diyen arkadaşları bu konuya bekliyoruz :D Hocam bende bu sorunu XFX RX 590 ekran kartımda yaşamıştım. Kartın mhz ve güç limitini biraz düşürünce çözmüştüm ayrıca 20.2.2 sürümü yüklüydü. Şuan 20.4.2 sürümü yüklü undervolt yaptım, mhz ve güç limiti biraz düşürdüm şuan bu hata ile karşılaşmadım.

Evet halen WattMan hatası çözüldü diyen arkadaşları bu konuya bekliyoruz :D Hocam bende bu sorunu XFX RX 590 ekran kartımda yaşamıştım. Kartın mhz ve güç limitini biraz düşürünce çözmüştüm ayrıca 20.2.2 sürümü yüklüydü. Şuan 20.4.2 sürümü yüklü undervolt yaptım, mhz ve güç limiti biraz düşürdüm şuan bu hata ile karşılaşmadım.
Ekran kartı arkadaşın eski içindeki bios sürümüde eski ondan olabilir tam emın değilim tek hata AMD ekran kartlarında aramak komik olur.

Ekran kartı arkadaşın eski içindeki bios sürümüde eski ondan olabilir tam emın değilim tek hata AMD ekran kartlarında aramak komik olur.
Yazdığımı iyi okursan sevinirim. AMD ekran kartlarını kötüleyecek bir yazı yazdım mı? Çoğu kişi yeni gelen sürücüler ile bu sorunların neredeyse bittiğini yazmıştı o yüzden öyle yazdım. Ayrıca ekran kartı eski olmasının WattMan hatası alacağı anlamına mı geliyor?

Yazdığımı iyi okursan sevinirim. AMD ekran kartlarını kötüleyecek bir yazı yazdım mı? Çoğu kişi yeni gelen sürücüler ile bu sorunların neredeyse bittiğini yazmıştı o yüzden öyle yazdım. Ayrıca ekran kartı eski olmasının WattMan hatası alacağı anlamına mı geliyor?

Kötülüyorsun diye bir şey demedim, yazmadım. Eski olan ekran kartında WattMan hatası alabilir, bilemezsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kötülüyorsun diye bir şey demedim, yazmadım. Eski olan ekran kartında WattMan hatası alabilir, bilemezsin.
Sen benim yazıma direk hatayı AMD ekran kartlarında aramak komik olur yazdın. Zaten hatayı AMD kartlarında arayan yok ki niye öyle yazma ihtiyacı duydun onu anlayamadım?
Yazıyı düzelten moderatör arkadaşa teşekkürler :D

Son düzenleme:
GPU KULLANIMI :31% ve 99% arası
GPU SICAKLIK: 1182 MHz
GPU GÜCÜ: 96 W
GPU CURRENT : 59 C
GPU FAN: 30045 RMP
GPU VRAM KULLANIMI: 990 MB
GBU MCLK: 1750 MHz
GPU KUL: 48%
RAM KUL:3.9 GB
PUBG Lite kapanırken değerlerimin hepsi böyle...

GPU KULLANIMI :31% ve 99% arası
GPU SICAKLIK: 1182 MHz
GPU GÜCÜ: 96 W
GPU CURRENT : 59 C
GPU FAN: 30045 RMP
GPU VRAM KULLANIMI: 990 MB
GBU MCLK: 1750 MHz
GPU KUL: 48%
RAM KUL:3.9 GB
PUBG Lite kapanırken değerlerimin hepsi böyle...
Şuan yüklü olan sürücüyü DDU programı ile silip önce 20.2.2 sürümünü dene. İlk başta otomatik ayarlarda dene. Yine aynı hatayı alırsan dediğim ayarları uygula Radeon programından.

Ben de aynı hatayı alıyorum. Dünden beri. Bir sürü oyuna girdim. Hiçbirinde sorun yok.
Sadece Assassin’s Creed Odyssey oyununda oluyor. Nasıl çözülecek anlamadım.
Driver sildim yeniden kurdum. Mhz değerini değiştirdim. ACO’da yine aynı durum oluyor. Pc reset atıyor. ControL, Witcher 3 oyunlarında böyle bir sorun yok.
Kartım MSI RX5700XT.

Dosya Ekleri

• C847A70F-6063-4F10-98D0-BF1795A2FB4D.jpeg
    C847A70F-6063-4F10-98D0-BF1795A2FB4D.jpeg
    1,3 MB · Görüntüleme: 32
Ben de aynı hatayı alıyorum. Dünden beri. Bir sürü oyuna girdim. Hiçbirinde sorun yok.
Sadece Assassin’s Creed Odyssey oyununda oluyor. Nasıl çözülecek anlamadım.
Driver sildim yeniden kurdum. Mhz değerini değiştirdim. ACO’da yine aynı durum oluyor. Pc reset atıyor. ControL, Witcher 3 oyunlarında böyle bir sorun yok.
Kartım MSI RX5700XT.
Hocam yeni konu açın isterseniz. Özellikle AMD fanboylarını etiketleyin konuya bütün hatalar çözüldü diyenleri :D

Yeni konular

Geri
Yukarı