"Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi"

Huibuh

Decapat
Yer
Düzce
Daha fazla  
Son 1 haftadır bilgisayarım kendi kendini yeniden başlatıyor ve bu hata bildirimini alıyorum.

GTA V ve NBA2K20 oynarken hiç bildirim veya hata ile karşılaşmadan direk masaüstüne atıyor.
Ekran kartından kaynaklı olabilir mi?

Ekran kartı değerlerinde de son zamanlarda 4 5 derece artış var sanırım. Ekran kartım boştayken %3 %4 kullanılıyor.

Birkaç hafta önceki değerler;
Boştayken 36 37.
2 Oyun aynı anda açıkken bile Max 42.

Şu anki değerler;
Boştayken 39 41.
Tek oyunda bile 44 dereceyi görüyorum.

Sistemim bu şekilde;
ASUS Prime B450M-K.
Ryzen 5 3600.
ASUS TUF 3 Radeon RX 5600 XT.
16 GB RAM.
650W 80+ Power.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 oyun aynı anda açıkken nasıl 42 derece oluyor? Acaba oyunlar arkada açıkken masaüstüne dönüp mü sıcaklığa bakıyorsunuz?

Son 1 haftadır bilgisayarım kendi kendini yeniden başlatıyor ve bu hata bildirimini alıyorum.

GTA V ve NBA2K20 oynarken hiç bildirim veya hata ile karşılaşmadan direk masaüstüne atıyor.
Ekran kartından kaynaklı olabilir mi?

Ekran kartı değerlerinde de son zamanlarda 4 5 derece artış var sanırım. Ekran kartım boştayken %3 %4 kullanılıyor.

Birkaç hafta önceki değerler;
Boştayken 36 37.
2 Oyun aynı anda açıkken bile Max 42.

Şu anki değerler;
Boştayken 39 41.
Tek oyunda bile 44 dereceyi görüyorum.

Sistemim bu şekilde;
ASUS Prime B450M-K.
Ryzen 5 3600.
ASUS TUF 3 Radeon RX 5600 XT.
16 GB RAM.
650W 80+ Power.

Ekran kartının hele ki AMD kartın o kadar serin çalışması normal gelmiyor bana. UV yaptıysanız bundan kaynaklanıyor olabilir
DDU ile sürücüyü kaldırıp güncel ama WHQL sürümü kurun ve voltaj ayarlarına dokunmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının hele ki AMD kartın o kadar serin çalışması normal gelmiyor bana. UV yaptıysanız bundan kaynaklanıyor olabilir
DDU ile sürücüyü kaldırıp güncel ama WHQL sürümü kurun ve voltaj ayarlarına dokunmayın.

Konuya dair bilginiz yoksa konu dışı mesaj yazmayın.
Asıl sorunum oyunlardan atması ve bazen yeniden başlaması
Isılar dediğim gibi son 1 haftadır arttı ama dediğim değerler doğru

Çözüm önerilerini deneyiniz.
Tekrar merhaba, dediğiniz işlemleri yaptım ama şöyle bi grafik çıktı karşıma. Bilgisayarı açar açmaz sıcaklık 42 derecede başladı. Öncesinde 34 35 derece açılıyordu.

Şuan hiçbir şey açık değil ama ekran kartı kullanımı %3 %9 bazen de %100e çıkıyor. Kullanım yüzdesi sürekli inip çıkıyor.
Sanki Ekran kartını kullanan bir şeyler var gibi değil mi?
Çözüm önerilerini deneyiniz.
Oyunları açayım dedim pencere modunda başladılar. ALT + Enter ile tam ekran yaptıktan 2 3 saniye sonra oyunların ikisi de direk kapandı (GTA V ve NBA2K20)

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    170 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Geri
Yukarı