Çözüldü Beko camasir makinasi arizasi

• Konuyu başlatan ksn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ksn

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba

Beko marka camasir makinamiz var. Makina yikamayi bitirip, sikmaya gecince makina dan koku geliyor. Kokunun sebebi makina'nin ic kazani ondeki koruk lastigine surtunmesi ve surtunmeden dolayi isinip koku cikarmasina sebep oluyor. Surdunmeden dolayi koruk lastigini hafiften eritmis. Yurt disin da oldugum icin burada tamir cok pahali. Tamir ettirene kadar yenisini almak daha uygun oluyor.

Sizce bu makinanin nesi var?
Bu makinayi atip yenisini almali miyim?

Tesekkurler

Çözüm
Teknik konularda bilgi sahibiyseniz yaparsınız. Rulman kazanın arkasında sökülmesi zor olan bir parçadır. Bir hayli uğraştırır. Türkiye'de rulman değişim fiyatı 500₺ civarı. Değiştirilecek rulman ve keçe grubu 70₺ civarı fiyatı var. Yapılacak olan işçilik çok eğer teknik anlamda bilginiz yoksa kazanı hiç dağıtmayın! Ustasından bir fiyat alın derim. Makinenizin bu arızayı yapma sebebi kararından fazla çamaşır atmak, yorgan, kilim, yastık gibi hem balansı bozan hemde yük bindiren eşyalar yıkamak. Yapılacak iş bu videoda anlatılıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir resim video görmeden kesin konuşmayayım ama galiba sizin kazan grubu kaymış rulmandan dolayı olabilir. Sıkma yaptığında helikopter gibi çok ses çıkarıyor mu?

Teknik konularda bilgi sahibiyseniz yaparsınız. Rulman kazanın arkasında sökülmesi zor olan bir parçadır. Bir hayli uğraştırır. Türkiye'de rulman değişim fiyatı 500₺ civarı. Değiştirilecek rulman ve keçe grubu 70₺ civarı fiyatı var. Yapılacak olan işçilik çok eğer teknik anlamda bilginiz yoksa kazanı hiç dağıtmayın! Ustasından bir fiyat alın derim. Makinenizin bu arızayı yapma sebebi kararından fazla çamaşır atmak, yorgan, kilim, yastık gibi hem balansı bozan hemde yük bindiren eşyalar yıkamak. Yapılacak iş bu videoda anlatılıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Kendim yapa bilirim hocam. Zaten sorunun kaynagini arastirmak icin dagitip topladim. Hic bir sorun gormedim. Rulman olma ihtimali yuksek dediginiz gibi. Video icin tesekkurler. Bu kazan kayma durumu nedir hocam?

Aynı sorun bizdede başladı 2-3 gündür. Tüm çamaşırlar kokuyor.
Biraz ütopik gelecek ama bence planlı olarak çamaşır makinelerini ara ara bozuyorlar yenisi alınsın diye.

Kendim yapa bilirim hocam. Zaten sorunun kaynagini arastirmak icin dagitip topladim. Hic bir sorun gormedim. Rulman olma ihtimali yuksek dediginiz gibi. Video icin tesekkurler. Bu kazan kayma durumu nedir hocam?
Rulman özelliğini yitirdiği için içine arızalı halde bile yukarıda saydıklarımdan konulduğu için öne doğru kayabiliyor.
Planlı eskitme var zaten.
Planlı eskitme kullanıcının iyi kullanmasıyla beyaz eşya grubunda 10 seneyi bulabiliyor. Bu devirde bir beyaz eşyayı 10 sene kullanmışsanız parasının hakkını vermiştir.

Rulman seti alip degistirecegim hocam. Dediginiz gibi rulman kasnaklari sorunlu oldugu icin kazan ileri geri sarsinti yapiyor. Hizli devirde ondeki koruk lastigine surtunerek yakiyor ve haliyle yanik lastik kokusu yapiyor. Bu makinayi yaklasik 10 senedir kullaniyorum. Dediginiz gibi gercekten paramin hakkini verdi. Hersey icin tesekkurler hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı