Bel fıtığı başlangıcı nasıl geçer?

BruhNess3

Femtopat
Doktora gittim ve bel fıtığı başlangıcı varmış bol bol yüzmemi ve kilo vermemin gerektigini söyledi. GYM'e başlamıştım zaten 1 aydır devam ediyorum GYM'de belime bir şey olabilir mi? Ve bel fıtığından nasıl kurtulurum?

Belinize yük olacak, doğru formda yapması zor Squat, Deadlift vb hareketler yapmayın. Doktorunuzdan ve salondaki antrenörlerden egzersiz önerileri alabilirsiniz, bel bölgesindeki kasları hafif hafif geliştirmek ağrı konusunda faydalı olabiliyor.

Onun dışında yüzme ve kilo verme zaten söylenmiş. Yüzme, hem suda ve yatay pozisyonda olduğunuz için belinizin üzerindeki ağırlığı azaltıyor, hem de bütün vücuttaki kasları güçlendiren bir spor. O açıdan gerçekten fıtık için en ideal yöntemlerden birisi.

Doktora gittim ve bel fıtığı başlangıcı varmış bol bol yüzmemi ve kilo vermemin gerektigini söyledi. Gym'e başlamıştım zaten 1 aydır devam ediyorum Gym'de belime bir şey olabilir mi? Ve bel fıtığından nasıl kurtulurum?

Kilo vermek için ağır spor yapın koşun yorulun sağlıklı beslenin.

Belinize yük olacak, doğru formda yapması zor Squat, Deadlift vb hareketler yapmayın. Doktorunuzdan ve salondaki antrenörlerden egzersiz önerileri alabilirsiniz, bel bölgesindeki kasları hafif hafif geliştirmek ağrı konusunda faydalı olabiliyor.

Onun dışında yüzme ve kilo verme zaten söylenmiş. Yüzme, hem suda ve yatay pozisyonda olduğunuz için belinizin üzerindeki ağırlığı azaltıyor, hem de bütün vücuttaki kasları güçlendiren bir spor. O açıdan gerçekten fıtık için en ideal yöntemlerden birisi.
Teşekkürler

Kilo vermek için ağır spor yapın koşun yorulun sağlıklı beslenin.
Teşekkürler

Belinize yük olacak, doğru formda yapması zor squat, deadlift vb hareketler yapmayın. Doktorunuzdan ve salondaki antrenörlerden egzersiz önerileri alabilirsiniz, bel bölgesindeki kasları hafif hafif geliştirmek ağrı konusunda faydalı olabiliyor.

Bel fıtığı boyun uzamasına engel falam olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı