Çözüldü Bel ve bacak inceltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

reddline

Hectopat
Makaleler
18
Selam arkadaşlar spora başladım 1 hafta oldu.
Kilom 98 boyum 1.80 bel ve basenlerde çok yağ var.
Sabah kahvaltım: 1 haşlanmış yumurta, 4-5 zeytin, 1 küçük domates, 1 salatalık, 4 sivri biber ve Türk kahvesi.
1 Saat sonra spora gidiyorum 20 dakika yürüyüş 20 dakika bisiklet sonra agırlıklı antrenman yapıyorum 9 hareket var, her birinden 4 set 12 tekrar.
Antrenman bitince 20 dakika yürüyüş ve 10 dakika daha bisiklet yapıp çıkıyorum.
Eve gelip salata, çorba, sebze yemekleri yiyorum.
Sizce bu gidişle 3 aya kadar nasıl olurum?

Çözüm
Hocam bana bırakıyor yalnız ağırlıkları arttırmam şartıyla.
HIIT kardiyo nedir?
Basitçe anlatmam gerekirse; (örneğin) 1 dakika koşabildiğin maksimum hızda koşup 2 dakika dinlenip bunu 10-15 (zaten yarım saat yürüyüp, bisiklet sürüyormuşsun) dakika boyunca tekrarladığın kardiyo şekli. Benim bildiğim bu şekilde.

Ağırlıkları haftalık olarak arttırmanı öneririm, mesela göğüs için itiş hareketi yapıyorsun diyelim, ilk başladığın set 20 ise bunu zaten kendin ayarlıyorsundur set başına, 2. hafta da bu hareketi yaparken 25'den başla. Demek istediğim bu.
Ağırlıklarını hoca mı ayarlıyor yoksa sana mı bırakıyor? Kendi ayarlıyor ise devam et, ay sonunda tahminim 10 kilo verebileceğin yönünde. İstersen salondan çıkmadan önce ekstra 10 dakika hııt kardiyor yapabilirsin.

HIIT kardiyo nedir?

HIIT kardiyo nedir?
Basitçe anlatmam gerekirse; (örneğin) 1 dakika koşabildiğin maksimum hızda koşup 2 dakika dinlenip bunu 10-15 (zaten yarım saat yürüyüp, bisiklet sürüyormuşsun) dakika boyunca tekrarladığın kardiyo şekli. Benim bildiğim bu şekilde.

Ağırlıkları haftalık olarak arttırmanı öneririm, mesela göğüs için itiş hareketi yapıyorsun diyelim, ilk başladığın set 20 ise bunu zaten kendin ayarlıyorsundur set başına, 2. hafta da bu hareketi yaparken 25'den başla. Demek istediğim bu.

Son düzenleme:
Çözüm
Basitçe anlatmam gerekirse; (örneğin) 1 dakika koşabildiğin maksimum hızda koşup 2 dakika dinlenip bunu 10-15 (zaten yarım saat yürüyüp, bisiklet sürüyormuşsun) dakika boyunca tekrarladığın kardiyor şekli. Benim bildiğim bu şekilde.

Ağırlıkları haftalık olarak arttırmanı öneririm, mesela göğüs için çekiş hareketi yapıyorsun diyelim, ilk başladığın set 20 ise bunu zaten kendin ayarlıyorsundur set başına, 2. hafta da bu hareketi yaparken 25'den başla. Demek istediğim bu.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Okudukça özgüven geliyor. :D.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Okudukça özgüven geliyor. :D.
Başlayınca bırakamayacaksın emin ol. Bu arada, gaza gelip kiloyu gereğinden fazla arttırma. Sakatlanma riskini de her zaman aklında tutup ona göre hareketlerini uygula ve formunu düzgün tutmaya özen göster.

1-Yulaf Ezmesi ye.
2-Sabah-akşam 1 kaşık elma sirkeli ılık su iç.
3-Karbonhidratı azalt, tuz ve şekeri kes. Protein ve sağlıklı yağlardan faydalanabilirsin.

Bacak için bende tavsiye arıyorum, incelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı