Belediye zam yapınca sesi çıkan insanlar

Neden 18-50 yaş arası oy kullanmalı neden gurbetçiler oy kullanmamalı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu halk neye ses ediyordu ki? Elektriği, suyu, benzini, interneti, kirasi, ev fiyatlari, araba fiyatlari, giyi mi, yemesi daha aklima gelmeyen daha dogrusu hepsinin aklımda oldugu fakat yazmaya usendigim her şey diger ulkelere gore en az 2 kat pahalı. Kim ne zaman sokaga cikti ki? Kim sesini cikartti ki?

Kagida gelen zammi bile 2-3 fenomen hesap espri amaçlı paylasti diye tuvalet kagidinin fiyatindan ogrendi bu millet.

Koyun gibi yasamak budur. Herkes halinden memnunsa sorun yok fakat tepki koymayan sigirlar yuzunden bu ulkede ne olursa olsun gecer unutulur zihniyeti hakimlesti.

Dolar, Euro yazmiyorum bile. Temel yasam standartlarini karsilayamiyor millet sonra gidiyor sagda solda hedef 2023 dunya bizden korkuyor, o bu...

Cok sey yazarim da kac kisi anlar acaba. Anlayan adamin da dermani kalmadi bunlari dile getirmeye...

Çünkü bunlar zam değil güncelleme.

Ulaşıma gelen zamlara tepki gösteren vatandaşa istanbul büyükşehir belediyesi başkanı ekrem imamoğlu döviz, mazot yükseliyor onlara da tepki göster demiştir

Sanki ülkeyi Ekrem İmamoğlu yönetiyor. İnsanlar daha hedef seçmeyi, kime kızması gerektiğini bile bilmiyor.

Damadın yakasına yapışsana “Hani şahlanıyordu ekonomi” desene. Yapamazsın değil mi?

Vallahi ben kim zam yapsa karşıyım. Sırf CHP ye oy veriyorum diye bu adamı eleştirmemek demek ihanet demek bence. Üsküdar-Beykoz arası otobüs yolundaki tünel durağındaki otobüs durağı tabelası bozuktu. 6 ay uraştım tamir etsinler diye. 2 defa beyazmasa mobil şubelerine gittim. Onlarca keza aradım. Virüs muhabbetine eve kapanınca takip etmeyi bıraktım. Geçen önünden geçtim ekranın yarısı var yarısı yok. 6 aylık bir süreçte gram umurlarında olmadı. Bundan öncede aynıydı. Kim gelirse gelsin hizmet sıfır. Sadece zengin semtlere veya oy toplamak istedikleri yerlere hizmet veriyorlar. Bu böyle geldi böyle gidecek. Geri dönüşüm kutusu bile yok be bizim orada. Önceden salı ve perşembeydi sanırım normal çöp çıkarmak yasak sadece geri dönüşüm çöpü çıkabiliyordu. Kokuyordu be ev. Güya geri dönüşüm kutusu koyacaklardı hala koymadılar.

Bu halk neye ses ediyordu ki? Elektriği, suyu, benzini, interneti, kirasi, ev fiyatlari, araba fiyatlari, giyi mi, yemesi daha aklima gelmeyen daha dogrusu hepsinin aklımda oldugu fakat yazmaya usendigim her şey diger ulkelere gore en az 2 kat pahalı. Kim ne zaman sokaga cikti ki? Kim sesini cikartti ki?

Kagida gelen zammi bile 2-3 fenomen hesap espri amaçlı paylasti diye tuvalet kagidinin fiyatindan ogrendi bu millet.

Koyun gibi yasamak budur. Herkes halinden memnunsa sorun yok fakat tepki koymayan sigirlar yuzunden bu ulkede ne olursa olsun gecer unutulur zihniyeti hakimlesti.

Dolar, Euro yazmiyorum bile. Temel yasam standartlarini karsilayamiyor millet sonra gidiyor sagda solda hedef 2023 dunya bizden korkuyor, o bu...

Cok sey yazarim da kac kisi anlar acaba. Anlayan adamin da dermani kalmadi bunlari dile getirmeye...

Çünkü bunlar zam değil güncelleme.

Ulaşıma gelen zamlara tepki gösteren vatandaşa istanbul büyükşehir belediyesi başkanı ekrem imamoğlu döviz, mazot yükseliyor onlara da tepki göster demiştir.

Sanki ülkeyi ekrem imamoğlu yönetiyor. İnsanlar daha hedef seçmeyi, kime kızması gerektiğini bile bilmiyor.

Damadın yakasına yapışsana “hani şahlanıyordu ekonomi” desene. Yapamazsın değil mi?

Vatandaşın amacı oy verip ülkeyi yöneteni belirlemektir demokratik-kapital sistem böyle işler vatandaş tabii ki bu ulaşımın hali ne vs diyecek tabii ki de diyecek vatandaş o adamın o tür şeylere müdahale edemeyeceğini bilse de bir kişi arar daima birini suçlamaya çalışırlar.

Hakikaten sanki ülkeyi Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş gibi insanlar yönetiyor. Adam ülkeyi akrabasıyla yönetiyor. Akrabasıyla. Yıkıma doğru gidiyor ülke.Bu arada ben bu adamları da eleştiriyorum.İstanbul'da daha az geliri olan ailelerin yaşadığı semtlerde hizmet daha az.Ya da kaç yıldır Ankara'ya gelen hiç bir belediye başkanının bisiklet yolu yapmaması gibi.Gerçi Mansur Yavaş'ın bisiklet yolu projesi var da hem bana çok uzak.Hem de 54 km yani az.Bir de Mansur Yavaş da sanırım daha çok zengin semtlere hizmet veriyor.

İşte yıllardır savunduğum şey, 50 yaşından yaşlı olanların oy kullanmaması ve yönetici olmaması gerekiyor. Daha kendi bulundukları çağa ayak uyduramayan, adaptasyon yeteneği körelmiş olan yaşlı insanların gençler yerine geleceği belirlemesi gibi bir saçmalığı da ancak biz insanlar yapardık...

Yeni konular

Geri
Yukarı