Belediye zam yapınca sesi çıkan insanlar

Vallahi ben kim zam yapsa karşıyım. Sırf CHP ye oy veriyorum diye bu adamı eleştirmemek demek ihanet demek bence. Üsküdar-Beykoz arası otobüs yolundaki tünel durağındaki otobüs durağı tabelası bozuktu. 6 ay uraştım tamir etsinler diye. 2 defa beyazmasa mobil şubelerine gittim. Onlarca keza aradım. Virüs muhabbetine eve kapanınca takip etmeyi bıraktım. Geçen önünden geçtim ekranın yarısı var yarısı yok. 6 aylık bir süreçte gram umurlarında olmadı. Bundan öncede aynıydı. Kim gelirse gelsin hizmet sıfır. Sadece zengin semtlere veya oy toplamak istedikleri yerlere hizmet veriyorlar. Bu böyle geldi böyle gidecek. Geri dönüşüm kutusu bile yok be bizim orada. Önceden salı ve perşembeydi sanırım normal çöp çıkarmak yasak sadece geri dönüşüm çöpü çıkabiliyordu. Kokuyordu be ev. Güya geri dönüşüm kutusu koyacaklardı hala koymadılar.
Para lazım olunca belediye başkanı ne yapsın? Önce, Ekrem İmamoğlu’nu zam yapmak zorunda bırakan ve ekonomiyi bu hale getiren “Reis’e” soru sorulmalı.

@Cristabol Brown Sen 16-17 yıl kadar daha yaş aldıktan sonra bunları tekrar konuşuruz. :D Önce bilişsel yeteneklerinin gelişmesi ve hayat farkındalılığının genişlemesi lazım. 16-17 yıl olmasa da 10 yılın var.

Para lazım olunca belediye başkanı ne yapsın? Önce, Ekrem İmamoğlu’nu zam yapmak zorunda bırakan ve ekonomiyi bu hale getiren “Reis’e” soru sorulmalı.

Oy verdiğimiz insanları eleştiremiyorsak inekten farkımız kalmaz. Lütfen holigan olmayın ileride falan. Akbillere %25 zam gereğinden fazlaydı. %12.5 güzel duruyordu birden bire %25 çok fazla. Yazdıklarımı iyi okuyun.

Oy verdiğimiz insanları eleştiremiyorsak inekten farkımız kalmaz. Lütfen holigan olmayın ileride falan. Akbillere %25 zam gereğinden fazlaydı. %12.5 güzel duruyordu birden bire %25 çok fazla. Yazdıklarımı iyi okuyun.

En azından Reis'in uzantıları yavaş yavaş gidiyor.Reis'in yaptığı zamlara görürsek sıkıntı yok.

Fakat *bence* aralarindan en iyisi iktidarda ki parti.
Dolar 6,85 olmuş, işsizlik ilk kez bu kadar tavan yapmış ve siz halen: "en iyisi iktidar partisi" mi diyorsunuz? Umarım ironidir.
Özgür Demirtaş, Atilla gibi ekonomistler var ülkede. Onlar ülkeyi yönetse böyle olmazdı. Ya her şeyi geçtim akrabasını bakanlığa atayan adamdan ne beklersin? Ekonomi bilse anlayacağımda onu da bilmiyor.

Kanka "ameriganin oyunlari" diyen boomerlardan, iktidari destekleyen birisi flan degilim. Kac kez belirttim. Benim fikrim bu. Dolar artti diye ebesinin nikahi kadar artmasi sence de garip degil mi yani? Daha mantikli bir aciklaman varsa buyur, dinliyorum.
Fakat *bence* aralarindan en iyisi iktidarda ki parti. Bakin hicbirini desteklemiyorum boş yapmayin cevap verirken.
İktidardaki parti yavaş yavaş satıyor ülkeyi (gerçek anlamda satıyor), siz burada en iyisi diyorsunuz. Madem öyle neden verdikleri sözlerin hiçbirini tutmuyorlar? Neden Türk Lirası bu kadar fazla değer kaybetti? Neden tüm fabrikalar satıldı? Neden günümüzde işsizlik ekonomik bunalım olduğu zamankinden daha fazla?
Neden ülkemizde 2.sınıf insan olarak muamele görüyoruz?
Bunları da sorgularsanız zaten yapıştırıyorlar damgayı A'cı, B'ci, C'ci diye.

Muğla'da öğrenci evimde kanalizasyon sistemi yok, atıklar kuyularda birikip ev sahipleri para verip vidanjör ile atıkları aldırıyor. O halde şu faturamda 27₺'ye yakın Atık Toplama Taşıma Bedeli adında vergi alındı. Sizce bu adil mi? Cİlere şikayet ettim, İlçe Belediyesine itiraz etmem gerektiğine dair yanıt aldım. Kanalizasyon sistemi yok, ama vergisi var.

Zam olsun. Ne olacak ki yani olsa ne olacak? Ayasofya cami olmuş senin haberin yok. Ayasofya cami olmuş sen bize ne anlatıyorsun? Ezanlarımızı susturamayacaklar. Boşver sen zamı falan. Bu ülkede ezan dinmez, bayrak inmez! (!)

Yeni konular

Geri
Yukarı