Belge almak için devamsızlık sınırı

jealege

Kilopat
Merhabalar, benim 5 gün özürsüz 11 gün özürlü devamsızlığım var. Ortalamam ise 77 belge alabiliyor muyum? Özürsüz ve özürlü devamsızlığın ilk dönem için sınırı var mı? Özürsüz devamsızlığın sınırının 5 olduğunu biliyorum ama özürlünün var mı bilmiyorum.

Eğer kaldığınız ders yok ise, ve özürsüz devamsızlığınız 5 veya 5'in üzerine çıkmadı ise teşekkür belgesi alabilirsiniz.

Teşekkür, takdir ve üstün başarı belgesi ile ödüllendirme
MADDE 160
- (1) (Değişik:RG-1/9/2018-30522) Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;
a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,
b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,
c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi
ile ödüllendirir.
Yönetmelik bu.

Ben de 5 gün için konuştum ve nokta koyup devam ettim. 5 gün için belge alamazsınız diye bir bilgi verilmişti.
Sen de noktalamaların ne anlama geldiğini biraz araştır ve öğren derim. @Kranovar

Teşekkür, takdir ve üstün başarı belgesi ile ödüllendirme
MADDE 160
- (1) (Değişik:RG-1/9/2018-30522) Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;
a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,
b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,
c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi
ile ödüllendirir.
Yönetmelik bu.

Okuduğumu doğru anladıysam alabiliyorum değil mi? Özürsüz 5, özürlü 11 ama herhangi bir özürlü kısıtlaması yok gibi.

QUOTE="Afa531, post: 4986239, member: 195903"]
Dikkatli okursan özürsüz devamsızlığı 5 gün özürlü devamsızlığı ise 11 gün.
[/QUOTE]
Ben bu mesaja göre yorumluyorum siz hangisinden bahsediyorsunuz? Alamazsınız dediğiniz için uyardım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı