Beliagnzhlcimtbhrnifousetup.exe hatası

mrorangutann

Decapat
Daha fazla  
1643365282695.png

İyi günler herkese, bazen bilgisayarı açtığımda böyle bir uygulama yönetici olarak çalıştırılmış gibi ekranıma geliyor bilgisayar açılır açılmaz. Ne olduğunu bilmiyorum ama garip bir şekilde uygulamanın özelliklerine girdiğimde ıcy Tower v1.3.1 yazıyor. Evet o bildiğimiz ıcy Tower oyunu. Ama anlamadığım nasıl ve neden bilgisayarıma geldiği. Virüs olduğundan şüpheleniyorum. Açmadığım zaman da diğer görseldeki gibi bir hatayla karşılaşıyorum.

1643365411036.png

Sizce bu nedir?

Kaspersky ile taratın. Ardından Windows+r yapın %local% yazın. Temp klasörünü boşaltın.

Teşekkür ederim yanıtınız için. Malwarebytes yüklemeye başlamıştım öncelikle onunla deneyeyim sonra diğer dediğinizi yaparım. En çok şaşırdığım internette böyle bir uygulama isminin hiç aratılmadığı :D normalde virüs isimleri hep kendini belli eder ama bunu internette hiçbir yerde bulamadım...

Son durum nedir, efendim? Sorunu çözebildiniz mi?

Hocam çözdüm sanırım ama tam da emin değilim. Öncelikle yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bir virüs programıyla taradım ama virüs programı (Malwarebytes) virüs olarak tanımlamadı. Sonra başka bir virüs programı denedim o da virüs olarak görmedi. Sonra temp dosyasının içindeki her şeyi sildim. PC'yi kapatıp açtığımda bu program Temp'e tekrar gelmişti. Bir cesaret açtım programı gerçekten de ıcy Tower yüklüyormuş gibi açıldı ama yüklemeyi devam ettirmedim. Sonra tekrar temp klasörünü sildim. Bir daha da gelmedi öyle bir şey. Sanırım çözüldü ama PC'ye nasıl geldiğini de, ne işe yaradığını da, nasıl gittiğini de anlamadığım bir olaydı :D

Geri
Yukarı