Belimi kirmis olma ihtimalim nedir?

420_T

Kilopat
Makaleler
2
Lisanslı kule atlamacıyım yüzmede atlama kulesinden 7.5 metre yükseklikte balıklama atlarken fail yaşadım. Dalgınlığıma geldi, bel/sırt kısmı suya ellerimden önce girdi, felç kaldım diye ödüm koptu sudan sürünerek çıktım. 10 metreden atlasam sudan çıkamazdım. Bir 30 dakika suyun içinde dinlendim. Hızlı yuruyebiliyorum ama belim çok ağrıyor hiç kıvrak değilim, 60'lık moruk gibiyim, elim belimde geziyorum. Simdi hastanenin aciline gidiyorum belime baktiracagim, içimi rahatlatın biraz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zedelenme vardır. Omurga da bir kırık seni ayaktayken kitap gibi ikiye bile katlar. Ciddi bir zedelenme olabilir ama. Hiçbir şey olmasa bile uzun bir süre istirahat ve toparlanma için yüzmeden uzak kalabilirsin. Bunu dememin sebebi kendini her zaman en kötüsüne hazırlamalısın. İçin rahatladıktan sonra kötü bir haber alırsan çok daha kötü olursun.

Kırılmış olamaz onu aklından çıkar. Çarpmanın şiddetiyle kaslarda hasar meydana gelmiştir. Kas gevşetici verip gönderirler büyük ihtimal. Doku zedelenmesi var ise sıkıntı. En fazla yaşacağın şey fizik tedavi olur. Ayrıca sporcuların çoğu fizik tedaviye sık sık giderler. Korkma.

Lisanslı kule atlamacıyım yüzmede atlama kulesinden 7.5 metre yükseklikte balıklama atlarken fail yaşadım. Dalgınlığıma geldi, bel/sırt kısmı suya ellerimden önce girdi, felç kaldım diye ödüm koptu sudan sürünerek çıktım. 10 metreden atlasam sudan çıkamazdım. Bir 30 dakika suyun içinde dinlendim. Hızlı yuruyebiliyorum ama belim çok ağrıyor hiç kıvrak değilim, 60'lık moruk gibiyim, elim belimde geziyorum. Simdi hastanenin aciline gidiyorum belime baktiracagim, içimi rahatlatın biraz.

Bel kırılması bildiğim kadarıyla büyük bir sorun belinizi kırsanız bırakın yürümeyi buraya yazamazdınız bile düşünceme göre muhtemelen zedelenme vardır çok büyük bir şey olacağını sanmam.

Zedelenme vardır. Omurga da bir kırık seni ayaktayken kitap gibi ikiye bile katlar. Ciddi bir zedelenme olabilir ama. Hiçbir şey olmasa bile uzun bir süre istirahat ve toparlanma için yüzmeden uzak kalabilirsin. Bunu dememin sebebi kendini her zaman en kötüsüne hazırlamalısın. İçin rahatladıktan sonra kötü bir haber alırsan çok daha kötü olursun.
Sağ olasın. Ne zaman iyi bir haber aldık ki bu da iyi olsun.

Kırılmış olamaz onu aklından çıkar. Çarpmanın şiddetiyle kaslarda hasar meydana gelmiştir. Kas gevşetici verip gönderirler büyük ihtimal. Doku zedelenmesi var ise sıkıntı. En fazla yaşacağın şey fizik tedavi olur. Ayrıca sporcuların çoğu fizik tedaviye sık sık giderler. Korkma.
Eyvallah. Hâli hazırda fizik tedavide boyun ve omurilik için tedavim sürüyor, bir bel eksikti. Fıtıkların başlama sebebi... Bakalım hadi umarım.

Sağ olasın. Ne zaman iyi bir haber aldık ki bu da iyi olsun.

Eyvallah. Hâli hazırda fizik tedavide boyun ve omurilik için tedavim sürüyor, bir bel eksikti. Fıtıkların başlama sebebi... Bakalım hadi umarım.

Hastaneden çıkınca haber ver bari bilelim neyin varmış.

Belin kırık olsa hızlı yürümeyi geçtim ayakta duramazsın, buraya gelip başlık açamazsın.

Çarpmanın etkisiyle doku ve kaslarda travma yaşaman normal. Dinlen geçer. Elbette kontrol ettirmemte fayda var. Röntgen ve MR çekilir. Sonuçlar normal ise dinlenilir.

Sinir ve bağ dokular zorlanmis ya da zedelenmiştir. Benzer durum çokça benim de başıma geldi lise yıllarımda. 8-10 metrelik falezlerden kafamıza göre atlardik herhangi bir eğitimimiz olmadan. Çok şükür yaşıyoruz hala. Doktora mutlaka görünün ciddi bir şey olduğunu sanmam birkaç güne kendinize gelirsiniz.

Yardimci oluyorsunuz sağ olun ama hayatında bir yeri kırılmamış insanlar kırılsa duramazsın demesin lütfen. Bal gibi de duruluyor, kırıkların belirli bölgeleri oluyor, el kemiğimin tarak kemiğimin üstüne doğru kırıldigini sabaha kadar onla durdugumu biliyorum ben. Ekstrem bölgeler dışında acıdan durulmaz tabii.

Neyse hastaneden çıktım röntgen cekildim bir şey yokmuş şükür. Kalçamdan okkalı bir iğne vuruldum acısı daha agir bastığı için şimdi de kalcam ağrıyor. 2 ağrı kesici 1 krem yazıp gönderdi. Biraz istirahat ile hayata geri dönebilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı