Belirli bölgelerde nasıl kilo verilir?

Local Cahpe

Hectopat
Yer
Bursa
Merhaba, 165cm boyum var ve 68 kiloyum.
Stresten dolayı çok kilo aldım ve diyete başladım, sporada başlayacağımı umuyorum.

Merak ettiğim konu istediğim bölgelerde nasıl kilo verebilirim? Kilo vermek istediğim bölgem kalça ve bacak (diz üstü) kısımlarım, kiloma yakın olan arkadaşlarıma bakınca fark ettim bayağı 1.5 - 2 kat fark var arada, anladığım kadarıyla kilo vermem gereken kısımlar buralar. Sadece evde spor yapabildiğim için fazla da bir şey yapamıyorum.
Neler yapabilirim?

Stresten dolayı çok kilo aldım ve diyete başladım, sporada başlayacağımı umuyorum.

Merak ettiğim konu istediğim bölgelerde nasıl kilo verebilirim? Kilo vermek istediğim bölgem kalça ve bacak (diz üstü) kısımlarım, kiloma yakın olan arkadaşlarıma bakınca fark ettim bayağı 1.5 - 2 kat fark var arada, anladığım kadarıyla kilo vermem gereken kısımlar buralar. Sadece evde spor yapabildiğim için fazla da bir şey yapamıyorum.
Neler yapabilirim?

Bölgesel kilo veremezsiniz çözüm basit kalori açığı.

Neler yapabilirim?
Yaşınız kaç? Kilonuz çok fazla değil fakat yaşınız küçükse bölgesel büyümeler olabiliyor. Boy ile orantılı.

Hesap ortak hocam 27 benim yaşım değil, ben 15 yaşındayım.
Sağlıklı beslenmeniz yeterli olacaktır, fazla hamur işi ve tatlılardan kaçının. Diyet yapmanızı gerektirecek bir durum göremiyorum, kilo almayın yeter. Bölgesel büyümeler normal o yaşlarda olabiliyor yaş ilerdikçe ve biraz daha boy atınca düzelir.

Neler yapabilirim?

2-3 haftalik sıkı bir diyetle deri altindaki suyu atabilirsiniz size yag gibi geliyor olabilir ama hizli kilo alma doneminde deri altinda cok su birikir kurtulmasida cok uzun surmez.

Hocam aslında fark etmez bölgesel kilo veremezsiniz.
Onun yerine yemek önerirmisiniz? Günde sadece akşam yemeği yiyorum kolay olduğu için.
Sağlıklı beslenmeniz yeterli olacaktır, fazla hamur işi ve tatlılardan kaçının. Diyet yapmanızı gerektirecek bir durum göremiyorum, kilo almayın yeter. Bölgesel büyümeler normal o yaşlarda olabiliyor yaş ilerdikçe ve biraz daha boy atınca düzelir.
Boy atmayı bekleyemiyorum çünkü kesin bir şeyi yok, kilolu gözüküyorum ve bana göre kötü gözüküyor, diyeti yapma nedenim bu. Bölgesel büyümeler gerçekten garip duruyor o yüzden açtım konuyu.

Onun yerine yemek önerir misiniz? Günde sadece akşam yemeği yiyorum kolay olduğu için.

Boy atmayı bekleyemiyorum çünkü kesin bir şeyi yok, kilolu gözüküyorum ve bana göre kötü gözüküyor, diyeti yapma nedenim bu. Bölgesel büyümeler gerçekten garip duruyor o yüzden açtım konuyu.

Hocam ben yemek öneremem ama söyleyeceğim birkaç şey var ilki kalori açığı oluştururken sadece kalori açığına değil karbonhidrat protein ve yağ oranlarına dikkat etmeniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı