Belirli kelimeleri algıladığında bildirim gönderen bir WhatsApp botu

Hexweak

Hectopat
Herkese esenlikler dilerim.

İşimle alakalı olarak WhatsApp gruplarından çok sayıda mesaj alıyorum. Fakat bu mesajlardan sadece bazıları beni ilgilendiriyor. Benim istediğim şey ise sadece benim işime yarayacak olan mesajları ayrı bir şekilde bildirim olarak almak. Basitleştirecek olursak, gelen mesajların içerisinde istenilen anahtar kelimeler var ise bu mesaj bildiriminin bana ayrı bir uygulama veya mail yoluyla iletmesini istiyorum. GitHub'da bununla ilgili yazılmış bir program bulamadım. Buna benzer bir program biliyor musunuz veya baştan oluşturabilir misiniz?

Hocam bunun yerine WhatsApp arama kısmına günde 1 2 kere bakın programla uğraşmaktansa linklerini bir not defterine atın biraz uğraştırıcı ama bunu sağlayan bir şey duymadım.

IFTTT programı ile bir şema yazılabilir bunun için. Araştırmanızı öneririm bu programı.

Öneriniz için teşekkürler araştıracağım.

Hocam bunun yerine WhatsApp arama kısmına günde 1 2 kere bakın programla uğraşmaktansa linklerini bir not defterine atın biraz uğraştırıcı ama bunu sağlayan bir şey duymadım.

Bildirimlerin anlık gelmesi ve cevaplanması gerektiği için maalesef bu yöntem işe yaramıyor. Yine de tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı