Çözüldü Belirli saatlerde sadece bilgisayarın internet bağlantısı kesiliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ascendency

Hectopat
Makaleler
3
1-2 yıldır bu sorun var. Genelde gece 11-12 gibi giderdi. Şimdi ise öğlen gitmeye başladı. Yaklaşık 2 saat boyunca 10 dakikada bir kesiliyor. Bilgisayardayken modemin DSL ışığı sönüyor. Ama bilgisayarda değilken gün boyu internet kesintisi yaşamıyorum. Malwarebytes ile tam tarama yaptım, bir şey bulamadı. Sürücüler güncel. Ne yapmalıyım?

Çözüm
Bilgisayara da, modeme de atmadım.

En azından ikisinden birini sıfırlamanız sorunun hangisinden kaynaklı olduğunu anlamamıza yardımcı olabilirdi.
Bu yazılımı bilgisayarınıza kurarak yönetici olarak çalıştırın. Daha sonrasında ağ ayarlarınızın tamamını yazılım üzerinden sıfırlayın. Sonrasında tekrar ağa bağlanın ve deneyin. (Modemi sıfırlamayacak.)
1-2 yıldır bu sorun var. Genelde gece 11-12 gibi giderdi. Şimdi ise öğlen gitmeye başladı. Yaklaşık 2 saat boyunca 10 dakikada bir kesiliyor. Bilgisayardayken modemin DSL ışığı sönüyor. Ama bilgisayarda değilken gün boyu internet kesintisi yaşamıyorum. Malwarebytes ile tam tarama yaptım, bir şey bulamadı. Sürücüler güncel. Ne yapmalıyım?

Sorun yaşadığın bu süre zarfında bilgisayara ve modeme hiç format attın mı?

Bilgisayara da, modeme de atmadım.

En azından ikisinden birini sıfırlamanız sorunun hangisinden kaynaklı olduğunu anlamamıza yardımcı olabilirdi.
Bu yazılımı bilgisayarınıza kurarak yönetici olarak çalıştırın. Daha sonrasında ağ ayarlarınızın tamamını yazılım üzerinden sıfırlayın. Sonrasında tekrar ağa bağlanın ve deneyin. (Modemi sıfırlamayacak.)

Çözüm
Hepsini seçip butona mı tıklamalıyım? Varsayılan olarak hepsi seçili. Sistem geri yükleme noktası oluşturun diyor. Yapayım mı?

Kontrol edin sorunun devam etmesi durumunda başka bir yol izleriz.
Aklımda kaldığı kadarıyla bunlarda hata verdi. Sistemi stabil kullanıyorum ama birçok dosyada hata varmış gibi. Loga biraz baktım. Bir de sfc /scannow yapmamı önerir misiniz?
1618147853251.png

Yeni konular

Geri
Yukarı