Bellek Azaldı Hatası

emrhnbyrm

Kilopat
Yer
Karabük
Daha fazla  
Windows 10'da "Bellek Azaldı" hatası alıyorum. Genelde bu hatayı Opera kullanırken alıyorum. Windows 8.1 kullanırken bu hatayı almıyordum. 1 ay önce Windows 10'a yükselttim.

Dosya Ekleri

• hata1.PNG
    hata1.PNG
    61,6 KB · Görüntüleme: 306
  • hata2.PNG
    hata2.PNG
    60,2 KB · Görüntüleme: 352
  • hata3.PNG
    hata3.PNG
    10,4 KB · Görüntüleme: 321
  • hata4.PNG
    hata4.PNG
    5,9 KB · Görüntüleme: 306
Öncelikle Windows 10'u 10586 yapısına yükseltmenizi tavsiye ederim. Elinizde Windows 10 10586 iso dosyası mevcutsa içini sıkıştırma programı ile açıp setup.exe çalıştırıp otomatik olarak seçilen ayarları koruma seçeneği ile kurulum yapmanız. Iso dosyası elinizde mevcut değilse benzer şekilde Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile kurulum başlatabilirsiniz.

Bilgisayar başlangıcına yerleşmiş programlar var. Temiz önyükleme yaparak bilgisayar başlangıcına yerleşen programları kapatabilirsiniz. Ayrıca VMware açıkken açık olan sanal işletim sistemi belleğinizden ayarlama yaptığınız kadar bellek miktarını kullanır. Bu bellek miktarı Windows tarafından kullanılmaz hale gelir. Ayrıca sanal bellek özelliği kapanmış olabilir.

Sanal belleğin boyutunu değiştirme - Windows Yardım

Arkadaşlar bu seferde bilgisayar boştayken %40 ram kullanmaya başladı. Bellek azaldı hatası gitti ama bu seferde bu başladı.

Dosya Ekleri

• hata.png
    hata.png
    17,2 KB · Görüntüleme: 188
  • hata1.png
    hata1.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 257
Son düzenleme:
10586 sürümüne güncelleme yaptım ve sorun çözüldü. Hala %30 ram kullanımı var ama "Hizmet ana bilgisayarı" artık çok az ram kullanıyor ve "System" görev yöneticisinde yok. Teşekkürler @AhmetAksoy

Önemli değil ne demek. System adı System and Compressed Memory olarak değişti. Bellek kullanım oranına takılmayın. Sadece ihtiyacınız olmayan program ve servisleri başlangıçtan kaldırın. Temiz önyükleme yaparak bilgisayar başlangıcına yerleşen programları kapatabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı