Bellek kullanımının masaüstünde %91 olması

Doğuş Tunuslu

Femtopat
Daha fazla  
İşletim sistemi olarak Windows 10 kullanıyorum PC'de 4 GB RAM var. Bu sorun neredeyse 1 haftadır var masaüstünde olmama rağmen bellek kullanımı 91 gözüküyor. Google'a giremiyorum, ayrıca oyunlardan falan atıyor. Yardımcı olursanız sevinirim, çok sinir bozucu bir durum.
Laptop kullanıyorum.

İşletim sistemi olarak Windows 10 kullanıyorum PC'de 4 GB RAM var. Bu sorun neredeyse 1 haftadır var masaüstünde olmama rağmen bellek kullanımı 91 gözüküyor. Google'a giremiyorum, ayrıca oyunlardan falan atıyor. Yardımcı olursanız sevinirim, çok sinir bozucu bir durum.
Laptop kullanıyorum.
Arka planda çok şey çalışıyor olabilir veya virüs bulaşmışta olabilir.

Sistemin 4 GB ise % olarak bir %45-50 kullanım olması gerek. Bende de 4 GB RAM var bir ara Win 10 denemiştim. Oyun oynayan biriyseniz Win 10 size göre sisteminize göre bir işletim sistemi değil. Win 8.1 sl fazlasıyla yeterli olacaktır.

İki gün önce Windows 8.1 formatı atmayı denedim fakat ekranda Windows 8 yazdı ve takıldı.
Arka planda çok şey çalışıyor olabilir veya virüs bulaşmışta olabilir.

Görev yöneticisinden bakıyorum ama hizmetler ve birkaç uygulama dışında çalışan başka bir şey yok önerebileceğiniz virüs programı var mı?
Görev yöneticisini açın ekran görüntüsü atın.
IMG_20210226_180252_942.jpg

Son düzenleme:
Hangi sürümü kullanıyorsun Kaspersky rescue disk ile tarama yap ve eğer 20H2 kullanmıyorsan 20H2'ye güncelle.
Sistemi zorlayan zaten Defender 4 GB RAM da kullanılmaz virüs programı.

Ama Defender'ı kapatacaksa hafif bir antivirüs gerekli yoksa virüs bulaştığında virüs daha çok RAM tüketir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı