Bellekler olmadan bilgisayar çalışır mı?

Ben bellekleri çıkarsam sonra güç düğmesine bassam fanlar dönüp kasanın aydınlatmaları yanar mı?
Evet ama Windows açılmayacaktır. Teknik olarak bilgisayarın enerji harcamak dışında bir işlevi kalmaz sizin için.

Yanmadığı durumlar da olur. Yaşadım. Bellekler olmadan sistem çalışmaz. Ateşlemez kısaca. Bellek arızası hala en kuvvetli ihtimaliniz olabilir. Ekran kartınızı ve BIOS-işlemci uyumunu kontrol edebilirsiniz haricen.

Yanmadığı durumlar da olur. Yaşadım. Bellekler olmadan sistem çalışmaz. Ateşlemez kısaca. Bellek arızası hala en kuvvetli ihtimaliniz olabilir. Ekran kartınızı ve BIOS-işlemci uyumunu kontrol edebilirsiniz haricen.
Hayır sisteme güç gelmeme durumu diye bir şey yok ama Windows yüklenmez. Deneyin ısterseniz.

Bu anakartla bu belleklerin uyumlu olduğunu düşünmüyordum. Dediğiniz gibi olabilir.

İşlemcinin pinlerini kontrol eder misiniz?

WhatsApp Image 2020-07-11 at 08.27.57.jpeg

@tirabzonun_kaymagi Anakartın kutusunda Ryzen 3000 Ready yazıyor mu? İşlemciniz 3. Nesil değil ancak onlarla aynı zamanda çıktığı için F40 BIOS olmalı en azından.

Evet yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı