Benchmark puanı yüksek ucuz 2. el işlemci önerisi

özgür2626

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim üzere bir işlemci öneriniz var mı soketi ve RAM yapısı vs. hiç fark etmez, aklımda bir proje var.
Aklımdaki olabilecek işlemci soketleri: LGA 1366 pın ve 755 pın. Sizlerin de işlemci önerilerinizi bekliyorum, dediğim gibi soket veya eski, yeni olması fark etmez.

Xeon E5 en mantıklısı benchmark skoru kasmak istiyorsan. Çift Xeon anakart al sonra Aliexpress'ten en yüksek çekirdek sayısı olan Xeon'lardan alırsın. Amaç ne ama anlamadım.

Kafanıza göre işlemci alamazsınız. Anakartınız var mı? Bütçeniz nedir?

Önce alacağım işlemciyi belirleyip sonrasında anakartı alacağım ve galiba yanlış anlaşılmış demek istediğim işlemciler i7 975 ya da Xeon W3680 gibi işlemcilerdi :D
10900K alın, bence çok ucuz ve iyi sonuçlar veriyor. (!)
5K fiyat uygun fiyat ?

Önce alacağım işlemciyi belirleyip sonrasında anakartı alacağım ve galiba yanlış anlaşılmış demek istediğim işlemciler i7 975'ya da Xeon W3680 gibi işlemcilerdi :D

5K fiyat uygun fiyat?

Paranı çöpe atmış olacaksın aklındaki şey ne? PC toplamak ise 10100F al keyfine bak.

Paranı çöpe atmış olacaksın aklındaki şey ne? PC toplamak ise 10100F al keyfine bak.

Aklımdaki şey 2.el uygun fiyata yüksek performanslı bir sistem belirlemek o yüzden önce işlemciyi belirlemek istiyorum 650-900(fiyat daha düşükte olabilir maks. 900) bandında güzel çok çekirdekli işlemciler var ama hangisi ile bir sistem toplasam karar veremedim.

10100F O.C a uygun değil sanırsam ben aynı zamanda O.C yapabiliceğim bir şey bakıyorum.

Bu işlemcide güzelmiş ama kenara not aldım teşekkürler.

Geri
Yukarı