Benim Bir Dostum Var ( +18 Şiddet )

TpszTelevizyon

Kilopat
Makaleler
24
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir belgeselde de bu olayla ilgili belgesel şeklinde bir video izlemiştim. Gerçekten çok kötüydü. Bunu görünce o aklıma gelmişti. Çok sayıda gemi ağlarla ilerliyordu. Karaya doğru sıkıştıran ekip ve bir sürü... Çok iyi hatırlıyorum yunusun başını kestiklerinde kuyruğu havaya doğru kalkıyordu. Zaten kapatmıştım sonra... O izlediğim videoyu bulamadım ama yapılan şey o kadar vicdansızca yapılıyor ki yaraladıktan sonra can çekişerek öldürülmeleri izleniyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tabi daha bir sürü sadece konu yunuslar da değil tüm hayvanlar. Mesela Kanada... O fabrikada binlerce kişinin karnı doyuyor ama nasıl ? Ellerindeki sopalar ile ucunda küçük bir çengel bulunan, acımasızca fok balıklarına vuruluyor. Kafasına gelen darbeler ile bayıltılıyor. Bunların bazıları ölüyor bazıları canlı kalıyor. Ve ister canlı veya cansız üstündeki deri çıkartılıyor.

Bu gördükleriniz Dünya'da olan insanların hayvanlara uyguladığı şiddetin kaçı diyelim %1 filan mı? Sanırım bu civarda daha bir sürü katliam yer alıyor.

Geçmişte bir belgeselden edindiğim bilgiyi sizlerle paylaşmak isterim. Bir köpek balığının kuyruğu, yüzgeçleri değerlidir. Ne boka yarıyor diyorsanız: Bir çoğu süs eşyası olarak satılıyor.

Ve daha bitmedi. Bu yüzgeci ve kuyruğu kesilen köpek balığı suya atılıyor. Ve tam 5 yıl boyunca dipte yaşayabiliyor. Özgürlük tamamen elinden alınmış. Öldürmekten daha beter bir hale getirilmiş bir halde.

Daha neler var neler... Filin başını testereyle kesen mi ararsınız. Hayvan ölene kadar zıpkın mı batırırsın... Bunları görür görmez kapatmış bir kişiyim. İzlemeye bile dayanamıyorum şahsen.

Sonra o küçük canlı kaplumbağaları canlı tutma olayı var. Anahtarlık olarak kullanıyorlar. İçindeki sıvı daha uzun süre yaşamalarını sağlıyor. Bu gerçekten doğru mu bilmiyorum ilk gördüğümde inanmamıştım. Sadece hayretler içerisinde haberi okumuştum.

.
.
.
.
.
Daha sayayım mı ? :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı