BenQ 24.5" EX2510 vs Zowie 24" XL2411k vs MSI 24.5" MAG251RX

XenoVoid

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu monitörleri buldum şu ana kadar aslında Zowie alacaktım her şey iyi güzel fakat hiç dikkat etmemişim çerçevesi acayip kalın o yüzden çok kararsız kaldım bu arada biliyorum MSI bayağı üst seviye ama o kadar para vermeye gerek var mı?

İstediğim özellikler şunlar:
Panel fark etmez, 1 ms GtG, çerçevesi ince, maksimum 24.5 inç, Sync açmayacağım önemli değil, en az 144Hz, Ghost olmayan, ışık sızması olmayan, parlaklık min 300, düz ekran, renkleri de kötü olmasın dizi film izlenebilsin rahatlıkla.

Hocam bende XL2411p var yine aynı monitör ama sadece bir ayarı eksik emin olun hem dizimi izliyorum hem de oyunumu oynuyorum hiç gözümü yormuyor gayet iyi çerçeve kısmına gelirsekte zaten karanlık ta oynuyacağınızı farzedersek görmüyeceksiniz bile diğer monitörleri bilmiyorum ama. Renk olarak da kendinize göre ayarlamanız gerekiyor alırsanız ben size ideal ayarları söyliyebilirim.

Hocam bende XL2411p var yine aynı monitör ama sadece bir ayarı eksik emin olun hem dizimi izliyorum hem de oyunumu oynuyorum hiç gözümü yormuyor gayet iyi çerçeve kısmına gelirsekte zaten karanlık ta oynuyacağınızı farzedersek görmüyeceksiniz bile diğer monitörleri bilmiyorum ama.

MSI'ın tek bir kusuru dahi yok çok araştırdım ama pahalı, EX2510 2ms GtG ve IPS panel yani Zowie'nin bir tık daha az profesyonel ve film amaçlı monitör ü.

EX2510 veya XL2411K sizi siyah eşitliği açısından memnun etmez. Aradığınız özellikler de iyi bir siyah eşitliği sağlayan monitörde yok.
Kullanım amacı nedir? Oyunsa ne tür oyun?

Çoğunlukla FPS ama arada film dizi de izleyeceğim.
Kullanım amacına daha uygun. İyi bir tepkime ve renk.

Kullanım amacına daha uygun. İyi bir tepkime ve renk.

Peki 2500'e zaten çıkmışken 1000 daha verip MSI almak daha iyi olmaz mı sonuçta uzun yıllar kullanacağım.

Peki 2500'e zaten çıkmışken 1000 daha verip MSI almak daha iyi olmaz mı sonuçta uzun yıllar kullanacağım.
Haliyle daha iyi olur. Üstüne 1000 TL daha veriyorsunuz ama bu fiyata da 1080p almak size göre biraz mantıksız.

Bütçe artabiliyorsa XG705-2 alıp daha iyi bir film deneyimi elde etmek, veya MAG251RX almak yerine daha iyi bir tepkime sunan Dell AW2521HF almak iyi bir seçim olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı