BenQ XL2411K 144 FPS altı performans için alınır mı?

Dyrien

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. XL2411k modelini almayı düşünüyorum ama şöyle bir şey var aklımda. Benim PC üst düzey bir PC değil. Valorant'ı 120-180 FPS arası oynuyorum. PUBG'yi 80 FPS civarında oynuyorum. Normalde G-Sync veya FreeSync açmam lazım PUBG'de çünkü 80 FPS alıyorum, 144'ün bayağı altındayım. Ama bu monitörde hiçbir Sync teknolojisi yok. Almalı mıyım yoksa FreeSync veya G-Sync'li bir monitör mü almalıyım?

FreeSync ve G-Sync'e çok takılma derim ciddi bir anlamda fark yaratmıyorlar. Sen daha çok nasıl bir panel istediğine bak, IPS ya da TN mi? 144Hz alman mantıklı, ileri dönük yatırımdır her zaman. Ben BenQ Zowie XL2430 kullanıyorum 2. monitör olarak. BenQ ciddi anlamda çok kaliteli TN panel olmasına rağmen renkleri IPS monitörümden daha canlı. Bu BenQ'da böyle tabii, diğer markalar hakkında konuşmuyorum, asla ama asla pişman olmazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sırf website dolaşımı ve Windows kullanımı bile yapsan farkı hissettiriyor cidden. Ben oyun oynamıyorum pek ama 144 Hz aldığım için memnunum.

FreeSync ve G-Sync'e çok takılma derim ciddi bir anlamda fark yaratmıyorlar. Sen daha çok nasıl bir panel istediğine bak, IPS ya da TN mi? 144Hz alman mantıklı, ileri dönük yatırımdır her zaman. Ben BenQ Zowie XL2430 kullanıyorum 2. monitör olarak. BenQ ciddi anlamda çok kaliteli TN panel olmasına rağmen renkleri IPS monitörümden daha canlı. Bu BenQ'da böyle tabii, diğer markalar hakkında konuşmuyorum, asla ama asla pişman olmazsın.
Sırf website dolaşımı ve Windows kullanımı bile yapsan farkı hissettiriyor cidden. Ben oyun oynamıyorum pek ama 144 Hz aldığım için memnunum.
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Benim için panel pek önemli değil. Hali hazırda 60hz tn panelli bir monitör kullanıyorum. PC de dizi, film arada izlerim. Genelde TV de izliyorum. PC de sadece oyun, YouTube arada wordde işlerim oluyor. Gsync ve freesync fazla takılmayın demişsiniz ama ben PUBG oynarken 80 fpsde yırtılma veya titreme vs. türü şeyler beni korkutuyor cidden çünkü sync teknolojisi yok. Aradaki farkı deneyimleyip görsem daha iyi ama maalesef öyle bir şansımda yok.

Memnun etmez o monitör seni. FPS oyunları oynayan kişiler kendimde dahil G-Sync kullanıyorum. Sistemin güçlü bile olsa G-Sync veya FreeSync kullanmanın faydası oluyor. Olmuyor diyenler neye dayanmış bilemiyorum ama farkı hissediyorsun. Güzel bir 144 Hz monitör + DP kablosu alıyorsun keyfine bakıyorsun. Monitör zaten her zaman değiştirilen bir bileşen değil. Almışken yatırım yapmak iyi oluyor.

Memnun etmez o monitör seni. FPS oyunları oynayan kişiler kendimde dahil G-Sync kullanıyorum. Sistemin güçlü bile olsa G-Sync veya FreeSync kullanmanın faydası oluyor. Olmuyor diyenler neye dayanmış bilemiyorum ama farkı hissediyorsun. Güzel bir 144 Hz monitör + DP kablosu alıyorsun keyfine bakıyorsun. Monitör zaten her zaman değiştirilen bir bileşen değil. Almışken yatırım yapmak iyi oluyor.
kendi sistemime dayanarak söylüyorum ben benim için bir fark yaratmıyor ama arkadaşın sistemi düşük olduğu için o şekil de düşünemedim. G-Sync veya FreeSync destekleyen bir monitör almalı.

kendi sistemime dayanarak söylüyorum ben benim için bir fark yaratmıyor ama arkadaşın sistemi düşük olduğu için o şekil de düşünemedim. G-Sync veya FreeSync destekleyen bir monitör almalı.
Önerebileceğiniz monitörler var mı Gsync freesyncli. Bütçe 2500 geçmemeyi düşünüyorum.

Önerebileceğiniz monitörler var mı G-SYNC FreeSync'li. Bütçe 2500 geçmemeyi düşünüyorum.

Belirli bir model öneremem araştırmam gerekiyor çünkü. Fakat LG monitörlerin F/P olduğunu biliyorum. Bizim forumda ise Dell çok öneriliyor. Biraz bakarsan bulursun.

Geri
Yukarı