BenQ XL2411k ölü piksel sebebiyle iade edilmeli mi?

Tuna Korkmaz

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
Benq xl2411k
Arkadaşlar BenQ XL2411k monitörümde sol üstte küçücük yerde ölü piksel var sanirim sizce iade etmeli miyim?

Dosya Ekleri

• 20220526_200006.jpg
    20220526_200006.jpg
    206,1 KB · Görüntüleme: 74
Tek bir ölü piksel bile olsa iade edebilirsiniz diye biliyorum tabii aldığınız yere de bağlı.
Yanlış.

Bir BenQ kullanıcısı olarak cevaplıyorum.

BenQ, 22 inç ve üzerindeki bir boyutta olan monitörlerdeki 5 ölü piksel, 5 parlak nokta ya da 5 sıkışık piksel görüldüğü durumda iade alır.

Ayrıca hiçbir marka tek ölü pikselden iade almaz.

Attığım linkten ilgili yeri okuyunuz.

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar sözü doğruymuş. @The Theseus sizi dinliyorum hocam.

Son düzenleme:
Yanlış.

BenQ, 22 inç ve üzerindeki bir boyutta olan monitörlerdeki 5 ölü piksel, 5 parlak nokta ya da 5 sıkışık piksel görüldüğü durumda iade alır.

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar sözü doğruymuş. @The Theseus sizi dinliyorum hocam.
Mantığıma uymadı hocam sizlik bir durum yok :) Ben ölü pikselli olarak monitör aldım garanti kapsamında ekran değişim yaptılar (3 ölü pikselli olarak aldım N11'den 1 yıl sonra 6 ölü piksel olmuştu), 2 ölü pikselli ikinci el monitör aldım o da değişim oldu. Tek ölü pikselli olarak iade eden bir sürü kişiye denk geldim ki Amazon bu konuda yardımcı oluyor. Benim düşüncem iade ya da fiyatı yükselmemişse değişim yapacakları yönünde.

Yanlış.

Hocam satıcı Amazon'sa almaz mı yinede?

Mantığıma uymadı hocam sizlik bir durum yok :) Ben ölü pikselli olarak monitör aldım garanti kapsamında ekran değişim yaptılar (3 ölü pikselli olarak aldım N11'den 1 yıl sonra 6 ölü piksel olmuştu), 2 ölü pikselli ikinci el monitör aldım o da değişim oldu. Tek ölü pikselli olarak iade eden bir sürü kişiye denk geldim ki Amazon bu konuda yardımcı oluyor. Benim düşüncem iade ya da fiyatı yükselmemişse değişim yapacakları yönünde.
Garanti zamanında oluşmuş, iade almaları normal.

Tek bir ölü piksele hiçbir marka almaz.
GL2480 aldım sıfır olarak geçen sene.
Sıkışık piksel çıktı. İade etmek istedim ama politikayı okuyunca gerek olmadığını anladım.
Yoluma bir tanecik sıkışık pikselle devam ediyorum.

Geri
Yukarı