BenQ XL2411P'ye alternatif monitör önerisi

TN panellerin en büyük problemleri görüş açısı ve color banding.
Color banding görmediyseniz ve renkleri de beğendiyseniz TN panel kullanmakta sorun yok. Monitörün genel özellikleri güzel. Hayırlı olsun.

Son düzenleme:
Hocam n11'e girip 750 üzeri 35 kuponunu ekleyebilirsiniz hesabınıza. Adeks Store mağazası en uygun şu an.
Hocam sizce 20 gün daha bekleyip mi alsam fiyatlar düşer mi yoksa şimdi alıp kenar da tutsam mı kafam karışık 20 gün sonra almaya kalkarım bu sefer fiyatlar yükselir diye korkuyorum.

Hocam sizce 20 gün daha bekleyip mi alsam fiyatlar düşer mi yoksa şimdi alıp kenar da tutsam mı kafam karışık 20 gün sonra almaya kalkarım bu sefer fiyatlar yükselir diye korkuyorum.
Dolar şu aralar sabit gibi ama yaz bitiyor turizm bitiyor. Her yazın bir kışı var. İnsan kestiremiyor. Dolar 20 kuruş oynasa biliyorsunuz olacakları :) Eylül'ün ilk haftasına kadar böyle de devam edebilir ama. Askerlik yapıyorsunuz galiba. Şimdi sipariş verirsiniz sıkıntı çıkar iade süreleriniz geçer. Az bir şey bekleyin araştırmaya devam edin isterseniz.

Dolar şu aralar sabit gibi ama yaz bitiyor turizm bitiyor. Her yazın bir kışı var. İnsan kestiremiyor. Dolar 20 kuruş oynasa biliyorsunuz olacakları :) Eylül'ün ilk haftasına kadar böyle de devam edebilir ama. Askerlik yapıyorsunuz galiba. Şimdi sipariş verirsiniz sıkıntı çıkar iade süreleriniz geçer. Az bir şey bekleyin araştırmaya devam edin isterseniz.
Evet haklısınız kontrol etme şansım olsa da iade şansım olmuyor gibi v3.5 killer aldım ilk çıktığı gün monitör de biraz beklemek mantıklı olur ölü pixel vs şeyler olabilir.

Evet haklısınız kontrol etme şansım olsa da iade şansım olmuyor gibi v3.5 killer aldım ilk çıktığı gün monitör de biraz beklemek mantıklı olur ölü pixel vs şeyler olabilir.
Netten monitör sipariş riskli gerçekten. Ben o kadar rica ettim mesaj attım yüzde yüz sıkıntısız gelir diyemiyorum. Elektronikte şansım var biraz gerçi :) Ram anakart gibi bir şey değil al kenara koy. Bekleyin hocam bence.
BenQ XL2411P monitörüm dün geldi. 60 hz den 144 e çıkmak dehşet verici bir şey gerçekten. Tarayıcıda gezerken bile fark ediyor. Renkleri eski monitörümden gayet iyi. Black equalizer özelliği fevkalade bir şey. 270 290 fps arası alıyordum. 144 apayrı bir boyutmuş. Sanki yıllarca fps oyunlarını hesap makinesi ile oynuyormuşum :)

Son düzenleme:
TN panellerin en büyük problemleri görüş açısı ve color banding.
Color banding görmediyseniz ve renkleri de beğendiyseniz TN panel kullanmakta sorun yok. Monitörün genel özellikleri güzel. Hayırlı olsun.

Çok doğru fakat diğer açıdan da bakmakta fayda var. Eğer espor odaklı monitör alıyorsanız, 144Hz ve 1Ms çok büyük önem kazanıyor bu noktada da VA ve IPS panel TN panel kadar iyi performans göstermiyor, gösteren kalitede panele sahip olanları da zaten çok uçuk fiyatlara çıkıyor. Bu yüzden zaten renk ve izleme açısı bu kadar dar olmasına rağmen, eğer 4k vb. bir teknoloji gerkemiyorsa TN panel kullanıyor firmalar.

Çok doğru fakat diğer açıdan da bakmakta fayda var. Eğer espor odaklı monitör alıyorsanız, 144Hz ve 1Ms çok büyük önem kazanıyor bu noktada da VA ve IPS panel TN panel kadar iyi performans göstermiyor, gösteren kalitede panele sahip olanları da zaten çok uçuk fiyatlara çıkıyor. Bu yüzden zaten renk ve izleme açısı bu kadar dar olmasına rağmen, eğer 4k vb. bir teknoloji gerkemiyorsa TN panel kullanıyor firmalar.

Elektronik sporlar ile ilgilenen veya içinde olan biri için monitör profesyonel bir araç haline gelir. Sadece oyun oynadığı monitör olması muhtemel. Bu adama TN panel alma denmez zaten. Ben ev kullanıcısı için konuşuyorum.
Hem oyun oynayacak hem video izleyecek web de gezinecek insan için TN panel anlamsız kalıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı