BenQ XL2411Z DVI-D Dual link kablosu çalışmıyor

Husolm

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Benim BenQ XL2411Z model monitörüm var. Monitöre ve ekran kartına bağladığım kablo DVI-D Dual link 24+1 erkek-erkek olmasına rağmen monitörü 144Hertz ayarına getirdiğimde her şey pikselleşmeye başlıyor.

Ekran kartı: 1019.75TRY 15% OFF|ASUS grafik kartı orijinal GTX 750 Ti 2GB 128Bit GDDR5 kartları nVIDIA Geforce GTX 750Ti kullanılan VGA kartları GTX750TI 1050|Graphics Cards| - AliExpress

Monitör: https://www.hepsiburada.com/benq-xl2411z-24-1ms-analog-dvi-hdmi-full-hd-led-monitor-pm-bd802137

Videolu kanıtı: WhatsApp Video 2021-10-13 at 18.35.16

Yaşadığım durum tam olarak nedir? Ne yapmam gerekiyor?

Değil. Mahalle kablocusundan aldım ancak aralarında ne fark olabilir?
Sorun bu :) Kablonun orjinal Dual-Link olmaması. Genelde böyle sorunlar yaşar kullanıcılar. Ben de ilk kez 144Hz monitör almıştım 10 sene oluyor. Adam kabloyu içinde göndermemişti, ben de gidip o zamanlar 20 TL verip almıştım. Benim de 144Hz siyah ekran oluyordu, 120Hz açılıyordu ama monitör'ün her yerinde ölü pixel varmış gibiydi. Sonra öğrendim ki kablonun orjinal olması gerekiyor. Hevesini kırmak gibi olmasın ama bu kabloyu bulmak gerçekten zor, şu zamanda bile. Kolay gelsin. En azından sorunun kaynağını öğrenmiş oldun.

Sorun bu :) Kablonun orjinal Dual-Link olmaması. Genelde böyle sorunlar yaşar kullanıcılar. Ben de ilk kez 144Hz monitör almıştım 10 sene oluyor. Adam kabloyu içinde göndermemişti, ben de gidip o zamanlar 20 TL verip almıştım. Benim de 144Hz siyah ekran oluyordu, 120Hz açılıyordu ama monitör'ün her yerinde ölü pixel varmış gibiydi. Sonra öğrendim ki kablonun orjinal olması gerekiyor. Hevesini kırmak gibi olmasın ama bu kabloyu bulmak gerçekten zor, şu zamanda bile. Kolay gelsin. En azından sorunun kaynağını öğrenmiş oldun.
Yapma ya :( Boşuna para verdik desene kabloya. Peki ya VGA to DVI-D dönüştürücü kullansam? Bir etkisi olur mu sizce?

Yapma ya :( Boşuna para verdik desene kabloya. Peki ya VGA to DVI-D dönüştürücü kullansam? Bir etkisi olur mu sizce?

Üyeliği 2015 yılına ait. Orjinal kablo, fiyatı da oldukça uygun. Bence dolandırıcı değildir, üyelik tarihine göre bu paraya öyle şeylere kalkışmaz :) İletişime geçebilirsin...

Üyeliği 2015 yılına ait. Orjinal kablo, fiyatı da oldukça uygun. Bence dolandırıcı değildir, üyelik tarihine göre bu paraya öyle şeylere kalkışmaz :) İletişime geçebilirsin...

Teşekkürler. Bir göz atacağım.
@Quarit https://www.amazon.com/gp/product/B007NJ0S1W/ref=ewc_pr_img_1?smid=A1AMUYYA3CT6HJ&th=1 benle benzer durumu yaşayanlar bunu öneriyor. Senin düşünceni de öğrenmek istiyorum. Ne düşünüyorsun? Direk orijinalini mi bulmalı yoksa şansımı deneyip bunu mu almalıyım?

Son düzenleme:
Teşekkürler. Bir göz atacağım.
@Quarit https://www.amazon.com/gp/product/B007NJ0S1W/ref=ewc_pr_img_1?smid=A1AMUYYA3CT6HJ&th=1 benle benzer durumu yaşayanlar bunu öneriyor. Senin düşünceni de öğrenmek istiyorum. Ne düşünüyorsun? Direk orijinalini mi bulmalı yoksa şansımı deneyip bunu mu almalıyım?
Dostum inan ki bu konuda xxx ürünü al diyemem. Çoğu satıcı orjinal diyor ama gelen ürün desteklemiyor fln.. Bu konuda pek bilgim yok ama kutu içinden çıkan bir DVI kabloya onay veririm :) Bu arada bu link amazon yurtdışı. Gelmesi uzun sürebilir. Yorumlara bakmakta fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı