BenQ XL2546 Işık sızması, bulutlanma

turn1449

Centipat
1 ay önce BenQ XL2546 model bir monitör satın aldım. Monitör geldi piksel sorunu yok. Işık sızması veya bulutlanma var mı bilmiyorum, ışık sızması ve bulutlanma hakkında pek bir bilgim yok. Telefon ile çektiğim fotoğrafı da ekliyorum. Işık sızması vs. varsa sizce ne yapmalıyım?
WhatsApp Image 2020-02-05 at 16.41.41.jpeg

Dosya Ekleri

• xxx.jpeg
    xxx.jpeg
    95,2 KB · Görüntüleme: 50
Bu biraz fazla ama ışık sızması IPS monitörlerin genelinde var. @CillianMurphy arkadaşımızın dediği gibi garantiyi deneyebilirsiniz. Ama monitörün etrafı düzgün kapatılmamışsa, yapacağınız pek bir şey yok.

XL2546 - KD25F arasında kalmıştım kaç gündür çok kararsızdım şans eseri konunuza rastladım. Acaba sorun size mi denk geldi yoksa oluyor mu bu monitörde? Bilgisi olan varsa belirtirse sevinirim.

@NuteLya ışık sızması ne arkadaşa özel, ne de o monitör serisine özel. Monitörlerin (ucuz) genelinde olan bir sorundur.
TN panelde de olabilir.

Ya, bana bu ışık sızması değil de, monitörü tam güneş varken camın önüne gibi geldi ama bilemedim.

Normalde ışık sızması denen şey, belli bir alanda olur hani ve rengi bu kadar parlak değildir.

Sizin paylaştığınız resimde sanki monitörün tam alt orta kısmına güneş vurmuş da onun resmini çekmişsiniz gibi duruyor.

Ben XL2546 kullanıyorum, böyle bir durumla karşılaşmadım hiç. Garanti'den ne dediler?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı