BenQ XL2546 vs. ASUS VG259QM

kajmerannn

Centipat
Daha fazla  
Asus VG259QM
Benq XL2546

İyi günler,
İki monitör arasında oldukça kararsızım. Kullanım amacım sadece CS:GO oynamak (FACEIT 8lv) ve arada sırada dizi, film izliyor olmak.

TN panelin renk kalitesi açısından aynı zamanda da IPS panelin performans ve ghosting konusunda oldukça endişeliyim.

Sizin görüşleriniz nelerdir?

Asus VG259QM
Benq XL2546

İyi günler,
İki monitör arasında oldukça kararsızım. Kullanım amacım sadece CS:GO oynamak (FACEIT 8lv) ve arada sırada dizi, film izliyor olmak.

TN panelin renk kalitesi açısından aynı zamanda da IPS panelin performans ve ghosting konusunda oldukça endişeliyim.

Sizin görüşleriniz nelerdir?

Bu monitöre bütçen varsa araştır derim.

BenQ XL2546 2 haftadır kullanıyorum. Çok aşırı iyi.
Renk konusuna takılma renk modları var. Yeterince zevk verecektir.

2'side iyidir. Ama senin tek amacın CS:GO gibi rekabetçi oynamak değil. Onun yanında gününü geçirirken, eğlenmek kafa dağıtmak için dizi / film izlemek. O yüzden IPS monitör al. TN fps için en iyisidir tabii ama gerçekten Film ve Dizi için baya kötü. 2 tarafıda kullanmış biri olarak yapıyorum bu yorumu.

BenQ XL2546 2 haftadır kullanıyorum. Çok aşırı iyi.
Renk konusuna takılma renk modları var. Yeterince zevk verecektir.
tabiki oyun oynayıp kaliteyi hissetmek istiyorum fakat uzanıp dizi filmi rahat bi şekilde görüntü be ışık bozulmadan net göremeyeceğimi düşünüyorum
2'side iyidir. Ama senin tek amacın CS:GO gibi rekabetçi oynamak değil. Onun yanında gününü geçirirken, eğlenmek kafa dağıtmak için dizi / film izlemek. O yüzden IPS monitör al. TN fps için en iyisidir tabii ama gerçekten Film ve Dizi için baya kötü. 2 tarafıda kullanmış biri olarak yapıyorum bu yorumu.
peki Asusta ghosting, bulanıklaşma vs sıkıntılı olabilecek durumlar nasıl?
FACEIT üzerinde kendini geliştirmeyi istiyorsan, kesinlikle XL2546.

Tabii ki öyle bir düşüncem var fakat o kadar parayı verip bunun yanında oyun hariç gündelik kullanımımda da renklerde tatmin etmeyeceği için TN panele güvenmiyorum, öte yandan da oyun için IPS yeterli olur mu tatmin eder mi düşüncesi var

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı