BenQ XL2546 vs. ASUS VG259QM

Neden almasın bir de onu söyle.

Bu varken alınmaz ayrıca ASUS da ghost sorunu var.

Bu varken alınmaz ayrıca ASUS da ghost sorunu var.

Peki bunda ghosting durumu yok mu?
Ve avantaj olarak ASUS'un garanti süresi 3 yıl

tabiki oyun oynayıp kaliteyi hissetmek istiyorum fakat uzanıp dizi filmi rahat bi şekilde görüntü be ışık bozulmadan net göremeyeceğimi düşünüyorum

peki Asusta ghosting, bulanıklaşma vs sıkıntılı olabilecek durumlar nasıl?

Tabii ki öyle bir düşüncem var fakat o kadar parayı verip bunun yanında oyun hariç gündelik kullanımımda da renklerde tatmin etmeyeceği için TN panele güvenmiyorum, öte yandan da oyun için IPS yeterli olur mu tatmin eder mi düşüncesi var
XG258Q modelini kullandım hatta 1 hafta önce memlekete onu götürüp, samsung IPS 2k'yı getirdim. Bende ghosting, bulanıklaşma tarzı hiçbir durum söz konusu bile değildi. Kaldı ki ben 3 sene önce aldım 3.200TL'ye o zamanda en üst düzey monitörlerden biriydi o yüzden sorun olmaması doğaldı yani. TUF mudur o monitör bilemem ama bence TN'e en yakın IPS seçmenizi öneririm. Ama yaşını bilmiyorum, e-spor tarzı düşüneceğim kendimi geliştirmek istiyorum dersen de BenQ, Alienware yada Asus 240hz TN al. Zaten dizi / film illa bir şekilde izliyosun.

ASUS VG259qm monitörünü kuzenim kullanıyor ve Alienware AW2521HF modelini de ben kullanıyorum 2'sini de tecrübe ettim.
Gayet iyi monitörler yanlış bilmiyorsam 280Hz moduna aldığında ASUS'u gecikme değerleri biraz artıyor forumlarda öyle gördüm.
2 monitörde ghosting görmedim hatta şöyle diyeyim çevremde 2 kişi ASUS'u 2 kişi Alienware kullanıyorum hiçbirinde ghosting veya ölü piksel sorunu yok gerçi ölü piksel şans işi biraz. Dizi film falanda izliyorsan IPS panel daha mantıklı geliyor bana. Bu iki monitörden birini almak istersen klavye kullanımına göre tercih etmeni öneririm ayakları farklı. Çoğu esporcularda IPS panellere geçiyor. BenQ hakkında ise yorum yapamıyorum kullanmadım.

Düşünürsen bu arada kendi monitörümü satıyorum 360Hz'ye geçmek için.

ASUS VG259qm monitörünü kuzenim kullanıyor ve Alienware AW2521HF modelini de ben kullanıyorum 2'sini de tecrübe ettim.
Gayet iyi monitörler yanlış bilmiyorsam 280Hz moduna aldığında ASUS'u gecikme değerleri biraz artıyor forumlarda öyle gördüm.
2 monitörde ghosting görmedim hatta şöyle diyeyim çevremde 2 kişi ASUS'u 2 kişi Alienware kullanıyorum hiçbirinde ghosting veya ölü piksel sorunu yok gerçi ölü piksel şans işi biraz. Dizi film falanda izliyorsan IPS panel daha mantıklı geliyor bana. Bu iki monitörden birini almak istersen klavye kullanımına göre tercih etmeni öneririm ayakları farklı. Çoğu esporcularda IPS panellere geçiyor. BenQ hakkında ise yorum yapamıyorum kullanmadım.

Düşünürsen bu arada kendi monitörümü satıyorum 360Hz'ye geçmek için.

2 monitör arasından ASUS daha iyi ama 2 side fiyatına göre kötü.

@kajmerannn TN panel gözüyle bakma. IPS'e zaten yaklaşamaz. Ama bu modeldeki panel yapısı eski tip TN panellere benzemiyor. Yani oyun açısından en iyisi BenQ modeli. Ben tereddüt bile etmeden direkt 2546'yı alırdım. Çünkü monitör direkt oyun odaklı ve oyunlar için ayarlanabilecek özelliklerle dolu. Çoğu monitörde bu modeldeki gibi özellikler mevcut değil.

Ghost un en az olduğu modellerden biri ayrıca renk ve kalite olarak da çok daha üstün.
Aklıma girdiniz araştırdım. Anlarıpık kadarıyla renk derinliği açısından msi açık ara önde.
input lag değerlerini bulamadım.
ve
vg259qm vs mag251rx arasında ghosting durumunda hangisinde sorun yaşamam
@kajmerannn TN panel gözüyle bakma. IPS'e zaten yaklaşamaz. Ama bu modeldeki panel yapısı eski tip TN panellere benzemiyor. Yani oyun açısından en iyisi BenQ modeli. Ben tereddüt bile etmeden direkt 2546'yı alırdım. Çünkü monitör direkt oyun odaklı ve oyunlar için ayarlanabilecek özelliklerle dolu. Çoğu monitörde bu modeldeki gibi özellikler mevcut değil.
doğrusu o ama kullanım amacıma göre baktığımda tn panel beni üzer mi o konuda endişeliyim

Ben asus'un qr modelini aldım 165 hz ve çok güzel monitör. Herkes asus'u kötülüyor ama bence 10 numara monitör yapmışlar. Hepsi sorunlu olacak diye bir kaide yok.

Geri
Yukarı