Çözüldü BenQ Zowie 24 XL2411k 144 Hz yerine 120 Hz veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

godofragnarok

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, Lenovo Legion Y520 i7 laptopına sahibim. Valorant için BenQ Zowie 24 XL2411k 144Hz monitör satın aldım ve HDMI ile bağladığımda maksimum 120 Hz alabildiğimi fark ettim. Ardından HDMI 2.1 satın aldım ama taktığım zaman bir değişiklik olmadığını gördüm. Windows'dan görüntü ayarlarına baktıktan sonra görüntü bağdaştırıcısı GTX 1050 yerine Intel HD 630 gözüküyor, acaba bununla alakalı ise bir çözüm yolu biliyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhabalar, Lenovo Legion Y520 i7 laptopına sahibim. Valorant için BenQ Zowie 24 XL2411k 144Hz monitör satın aldım ve HDMI ile bağladığımda maksimum 120 Hz alabildiğimi fark ettim. Ardından HDMI 2.1 satın aldım ama taktığım zaman bir değişiklik olmadığını gördüm. Windows'dan görüntü ayarlarına baktıktan sonra görüntü bağdaştırıcısı GTX 1050 yerine Intel HD 630 gözüküyor, acaba bununla alakalı ise bir çözüm yolu biliyor musunuz?

İyi günler. Ben BenQ Zowie XL2411P sürümünü almıştım. Aynı kablo sürümlerini bende aldım araştırdım HDMI'dan XL2411P sürümlü monitörün 60Hz çıkış sağladığını buldum. Şimdi iade edip XL2411K'yi alacağım. BenQ kendi sitesinde XL2411K için HDMI'dan konsollar için 120Hz çıkış sağladığını yazmış. Yani monitörler 144Hz için DisplayPort istiyor. Sizin laptop girişleriniz benim laptopumun girişleri ile aynı, ya Type-C 3.1 Gen1 portunu kullanacağız. Ya da 120Hz alacağız.

Benim de bildiğim HDMI'dan 144Hz alınması için 2.0 ve üzeri olması gerekiyor. Şimdi yukarıdaki arkadaş söyleyince birkaç tabloya baktım hepsinde 1.4 120'ye kadar destekler diyor. Benim bilmediğim eksik kaldığım bir konu olabilir tabi.

Lakin senin sorunun için;

O monitörde 3 tane HDMI girişi var, 2 tanesi 1.4 1 tanesi 2.0. Farklı portları denedin mi?

Ha bu arada Lenovo laptop'ının da HDMI girişinin 2.0 olması lazım ha onu unutma. Yani kablo teknolojisinde hem inputun hem output'un versiyonu önemli. En düşük hangisiyse ona göre çalışır.

Yani atıyorum, Laptop'un 1.4 ama monitör 2.0, o zaman tüm bağlantı 1.4 olarak çalışır.

Son düzenleme:

İyi günler. Ben BenQ Zowie XL2411P sürümünü almıştım. Aynı kablo sürümlerini bende aldım araştırdım HDMI'dan XL2411P sürümlü monitörün 60Hz çıkış sağladığını buldum. Şimdi iade edip XL2411K'yi alacağım. BenQ kendi sitesinde XL2411K için HDMI'dan konsollar için 120Hz çıkış sağladığını yazmış. Yani monitörler 144Hz için DisplayPort istiyor. Sizin laptop girişleriniz benim laptopumun girişleri ile aynı, ya Type-C 3.1 Gen1 portunu kullanacağız. Ya da 120Hz alacağız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı