BenQ Zowie XL2411 vs XL2411P

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Ben monitör almaya karar verdim ve ani yeni bilgisayarda toplayacağım, içinde ya RTX 2070 veya 2060 alabilirim. Monitöre baktığım zaman güzel iyi özelliklere sahip olduğunu gördüm ama iki tane modeli var. Bi tanesi 1400 diğeri 1800. Aradaki fark ne, anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben monitör almaya karar verdim ve ani yeni bilgisayarda toplayacağım, içinde ya RTX 2070 veya 2060 alabilirim. Monitöre baktığım zaman güzel iyi özelliklere sahip olduğunu gördüm ama iki tane modeli var. Bi tanesi 1400 diğeri 1800. Aradaki fark ne, anlamadım.
Renk panelleri farklı.

2411P modelinde Display Port girisi ve Vibrance ayari var. Ikisinden biri alinacaksa 2411P daha mantikli fakat piyasada cok daha iyi modeller var.

RTX serisi ekran kartı ile P olmayan monitörü alırsanız ancak 1080p@60hz. olarak kullanabilirsiniz. Display Port şart. Ayrıca XL2411' lerde de vibrance ayarı açık olduğunu gördüm ama nasıl açılacağını bulamadım.

Xl2411p ile XL2411 arasındaki tek fark Display Port. XL2411 artık üretilmiyor keza yeni nesil ekran kartları Display Port ile en iyi performası veriyor. XL2411p olanı almanı tavsiye ederim.

İki monitör'de de Color Vibrance ayarı var bu arada. Menu'de Game Settings kısmından arttırıp, azaltabilirsiniz.

PS: İkisi de TN panel kullanıyor, panel farkı yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı