BenQ Zowie XL2411K alınır mı?

neonTnA

Femtopat
Daha fazla  
Kasımda çıkması planlanan Zowie X2411K monitörü almayı planlıyorum, sanırım 1800-2000 TL civarında olacakmış. 144Hz 1 ms DYAC özelliği beni çok etkiledi açıkcası.
Ama aklımda AOC 24G2U, MSI G241, ve MSI G24C4 var.
Genelde Valorant, CS:GO oynuyorum, ayda yılda bir hikayeli oyunlar oynuyorum. Film çok az izliyorum ve çoğunlukla Twitch yayınları izliyorum.
Almayı düşündüğüm monitör bu özelliklerine bakıp beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Oyunlarda biraz hırçın olduğum için rekabet benim için önemli. Sizce TN panel mi IPS panel mi almalıyım?

Son düzenleme:
Hocam bu model hakkında pek iyi şeyler duymadım. IPS veya TN bakıyorum benim başlıktaki monitörü önerir misiniz?

Son düzenleme:
CS:GO ve Valorant oynuyorsan IPS almaman gerekir. Blur yaşarsın. Hele hele Asus TUF serisinden koşarak kaç. Ne renk olarak IPS performansı verir ne de performans olarak TN'in yanına yaklaşabilir. Her şeyden birazcık yapabilen fiyat performans monitörü olmaya çalışırken hiçbir şeyi düzgün yapamayan ucuz monitör olmuş TUF serisi. Ha rog PG248Q iyi monitör ama.

XL2411K'ya gelince, XL2411P 144Hz segmentinde TN paneller asında CS:GO, PUBG ve Valorant gibi FPS oyunları için alabileceğin en iyi monitördü. Ben de kullanıyorum. XL2411K XL2411P'nin tasarımının biraz daha optimize edildiği ve daha yeni ve hızlı bir panel ile güncellenmiş versiyonu. En önemlisi senin de dediğin gibi DyAc olacakmış. Ben XL2546'mı değiştirip XL2546K alacağım, kullanmadığım için net bir şey söyleyemiyorum ama Zowie sırf ürün satmak ve talep karşılamak için ürün çıkaran bir firma değil. Dişe dokunur bir güncelleme olmuştur ki yeni seriye geçmişlerdir diye düşünüyorum.

CS:GO ve Valorant oynuyorsan IPS almaman gerekir. Blur yaşarsın. Hele hele ASUS TUF serisinden koşarak kaç. Ne renk olarak IPS performansı verir ne de performans olarak TN'in yanına yaklaşabilir. Her şeyden birazcık yapabilen fiyat performans monitörü olmaya çalışırken hiçbir şeyi düzgün yapamayan ucuz monitör olmuş TUF serisi. Ha ROG PG248Q iyi monitör ama.

XL2411K'ya gelince, XL2411P 144Hz segmentinde TN paneller asında CS:GO, PUBG ve Valorant gibi FPS oyunları için alabileceğin en iyi monitördü. Ben de kullanıyorum. XL2411K XL2411P'nin tasarımının biraz daha optimize edildiği ve daha yeni ve hızlı bir panel ile güncellenmiş versiyonu. En önemlisi senin de dediğin gibi dyac olacakmış. Ben XL2546'mı değiştirip XL2546K alacağım, kullanmadığım için net bir şey söyleyemiyorum ama Zowie sırf ürün satmak ve talep karşılamak için ürün çıkaran bir firma değil. Dişe dokunur bir güncelleme olmuştur ki yeni seriye geçmişlerdir diye düşünüyorum.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Hocam yazdıklarınız beni daha çok XL2411K ya yöneltti galiba doğru seçim XL2411K olacak ben dediğim gibi genelde FPS oyunları CS:GO, Valorant... Tarzı oyunlar oynuyorum. Bu monitör beni daha çok etkiledi, gönül ister XL2546K almak ama maalesef dolar kuru buna izin vermiyor.
Yazdıklarınız için yeniden teşekkür ederim çok bilgilendirici oldu.😊

Hocam bugün bu monitörü ASUS VG248QG adlı monitörü aldım ve gerçekten çok güzel fiyatı 1764 TL Vatan'da bulabilirsiniz hocam. İnşallah istediğiniz monitörü alırısınız.

Hayırlı olsun hocam seçiminiz çok iyi olmuş ama ben şimdilik monitör almaktan vazgeçtim istediğim bir telefon var onu alacağım.

Geri
Yukarı