BenQ Zowie XL2411K alınır mı?

Hocam bugün bu monitörü ASUS VG248QG adlı monitörü aldım ve gerçekten çok güzel fiyatı 1764 TL VATAN'da bulabilirsiniz hocam. İnşallah istediğiniz monitörü alırısınız.
Güzel fiyata almışsınız şu an 2300 civarı falan o monitör.

XL2411K ile karşılaştırıldığında 165hz ve 0.5ms olması öne çıkıyor. 1750 civarına gerçekten güzel bulmuşsunuz. Fakat Zowie tarafında Black eQualizer, DyAc, Color Vibrance gibi özellikler var ki bu özellikler özellikle CS:GO'da çok kullanılan özellikler. Yine DyAc ve Color Vibrance baya yüksek bir oyun içi etkisi olan özellikler Valorant için.

2300'den almış olsan keşke XL2411K'ya baksaydın derdim ama eğer 1764TL'den aldıysan gerçekten güzel bir fiyata almışsın. Hayırlı olsun. Güle güle kullan.

Ben de ASUS VG248QG ve XL2411K arasında kaldım. VG248QG şu an 1769 TL , XL2411K ise 2250Tl civarı. Aradaki fiyat farkını da göz önüne alırsak hangisini tavsiye edersiniz?

Hocam zaten neredeyse 1-2 aydır XL2411K'yı bekliyordum hatta stoklara gelmişti geçen hafta tam alıcakken VG248QG yi fark ettim fiyatı da iyi geldi o yüzden onu aldım.
Güzel fiyata almışsınız şu an 2300 civarı falan o monitör.

XL2411K ile karşılaştırıldığında 165hz ve 0.5ms olması öne çıkıyor. 1750 civarına gerçekten güzel bulmuşsunuz. Fakat Zowie tarafında Black eQualizer, DyAc, Color Vibrance gibi özellikler var ki bu özellikler özellikle CS:GO'da çok kullanılan özellikler. Yine DyAc ve Color Vibrance baya yüksek bir oyun içi etkisi olan özellikler Valorant için.

2300'den almış olsan keşke XL2411K'ya baksaydın derdim ama eğer 1764TL'den aldıysan gerçekten güzel bir fiyata almışsın. Hayırlı olsun. Güle güle kullan.
Teşekkür ederim hocam :)

Son düzenleme:
Hocam bugün bu monitörü ASUS VG248QG adlı monitörü aldım ve gerçekten çok güzel fiyatı 1764 TL VATAN'da bulabilirsiniz hocam. İnşallah istediğiniz monitörü alırısınız.

Ben de aldım aynı fiyata bu monitörden. Oyunlardaki akışkanlık hissettiriyor. Ancak renk ayarlarını tam anlamıyla yapamadım bir türlü. Siz hangi ayarlarda kullanıyorsunuz?

Beyler bende ASUS VG248QG ve XL2411K arasında kaldım. Yorumlardaki bazı kişiler ASUS VG248QG bazı kişiler ise XL2411K almış. Yorumlarınızı söyleyebilir misiniz bu iki monitör arasında şuan neredeyse ikiside aynı fiyatta. Hangisini önerirsiniz bu XL2411K'de DyAc+ teknolojisi baya beni etkiledi ama bilemiyorum.

Beyler bende ASUS VG248QG ve XL2411K arasında kaldım. Yorumlardaki bazı kişiler ASUS VG248QG bazı kişiler ise XL2411K almış. Yorumlarınızı söyleyebilir misiniz bu iki monitör arasında şuan neredeyse ikiside aynı fiyatta. Hangisini önerirsiniz bu XL2411K'de DyAc+ teknolojisi baya beni etkiledi ama bilemiyorum.

XL2411K çok daha iyi bir monitör. Eğer 400 500TL fiyat farkı yoksa (yukarıdaki arkadaştaki gibi) ve bütçen varsa XL2411K tartışmasız alınmalı bence CS:GO ve Valorant falan oynuyorsan hele. Kafa kafaya fiyatta düşünme bile yani.

Hatta dediğim gibi bence arada fiyat farkı varken bile düşünmemek lazım keza ekmek değil bu monitör, bir kere alınacak şey. Fakat bütçe meselesi tabi 1700TL varsa ve üstüne çıkamıyorsan sonuçta alabileceğin şeyler kısıtlanıyor.

XL2411K çok daha iyi bir monitör. Eğer 400 500TL fiyat farkı yoksa (yukarıdaki arkadaştaki gibi) ve bütçen varsa XL2411K tartışmasız alınmalı bence CS:GO ve Valorant falan oynuyorsan hele. Kafa kafaya fiyatta düşünme bile yani.

Hatta dediğim gibi bence arada fiyat farkı varken bile düşünmemek lazım keza ekmek değil bu monitör, bir kere alınacak şey. Fakat bütçe meselesi tabi 1700TL varsa ve üstüne çıkamıyorsan sonuçta alabileceğin şeyler kısıtlanıyor.
CSGO Faceit 10 level kasacağım şuan 7 levelim fakat 60hzle bir yere kadar olunuyor. Bu Asus VG248QG ile BenQ XL2411K aynı fiyatta ama sence hangisi iyi yani? Ve bu BenQ ile dizi ve film izleyebilir miyim bazıları renkleri cidden kötü diyor sadece böyle CS:GO oynamak için değilde farklı oyunlarda oynuyorum Forza Horizon 4 gibi felan yani. BenQ'nin renkleri çok mu kötü kullanıyorsan video çekme yada fotoğraf çekme şansın var mı?

CSGO Faceit 10 level kasacağım şuan 7 levelim fakat 60hzle bir yere kadar olunuyor. Bu Asus VG248QG ile BenQ XL2411K aynı fiyatta ama sence hangisi iyi yani? Ve bu BenQ ile dizi ve film izleyebilir miyim bazıları renkleri cidden kötü diyor sadece böyle CS:GO oynamak için değilde farklı oyunlarda oynuyorum Forza Horizon 4 gibi felan yani. BenQ'nin renkleri çok mu kötü kullanıyorsan video çekme yada fotoğraf çekme şansın var mı?

Diğer 8bit monitörlere göre çok fark olmaz. 10bit monitörlere göre fark olur renk açısından ama 10bit monitörler 4.000 4.5000TL civarında bile zor.

Zowie'nin renk performansına kötü diyen arkadaşlar 2 majör hata yapıyorlar;

1: CS:GO ve PUBG oynarken açıp, normal kullanımda kapatman gereken Black Equalizer ve Color Vibrance özelliklerini normal kullanımda açık kullanmak.

Color Vibrance özelliği aynı Nvidia'nın Digital Vibrance özelliği gibi renkleri inanılmaz belirgin hale getiriyor. Bu noktada RGB renkler çok fazla ortaya çıktığı için bu "çok canlı" renklerde kırmızı pembeye, sarı turuncuya falan dönüşüyor. Oyunda bunun avantajı harita texture'ları ile rakip oyuncu texture'larını çok rahat ayırt edebiliyor hale geliyorsun. Ha gidip bu ayar köklenmişken dizi izlersen, bir sürü turuncu suratlı adam görürsün filmlerde dizilerde. Bu monitörün değil, senin hatan ama işte. Kapat yavrum onu. Sana profil seçeneği vermiş monitör. 1'e oyun özelliklerini kaydet 2'ye standart ayar gir. Dizi izleyeceğin zaman 2'ye geç. Üşengeç totolu arkadaşım. Aynı şekilde Black Equalizer da siyah kontrastı modifiye ettiği için film ve dizi izlerken fark yaratır. Bunun da ayarlanması lazım.

2: 8bit TN monitörü 10bit IPS monitörle kıyaslamak. IPS panel panel yapısı gereği renk derinliği açısından 10bit ve üzerine çıkabilen bir paneldir. Bu nedenle gidip 5.000TL'ye aldığın 10bitlik IPS monitörü 2.000TL'lik TN monitör ile kıyaslayamazsın. Ayrıca yine 2.000TL'ye alacağın 8bit IPS monitörün 10bit IPS gibi performans vermeyeceğini bilmek lazım. Aynı 144hz TN panelin 240hz TN panelden farklı olması gibi.

Ya arkadaş dünyada fotoğrafçı monitörü, Tasarımcı monitörü denince Eizo ile adı aynı listede geçen firma BenQ. Çoğu profesyonel için Eizo 1 BenQ 2. Allah aşkına BenQ'nun renk performansı kötü lafını kim attıysa ortaya bi salsın monitörler ile ilgili yorum yapmayı.

Arkadaşlar merhaba bende iki monitör arasında kaldım XL2411k ve ASUS'un 165 Hz liği. BenQ'deki color vibrance gereksiz degılmı cünkü zaten masaustunde NVIDIA denetım masasında digital vibrance var. Aradaki fiyat farkına değer mi? Hatta ben 3 monitör arasında kaldım XL2411p XL2411k ve ASUS 165 Hz'lik.

Geri
Yukarı