BenQ Zowie XL2411k alınır mı?

VinZaeL

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar cogunlukla FPS Online oyunlar oynayacagim (BF, CS:GO vb.) Ama hikayeli oyunlarda oynayacagim ve arkadaslarimla CO-OP oyunlar oynayacagim. Hikayeli ve yuksek grafikli oyunlarda elbette IPS panel gibi bir performans beklemiyorum ama dedikleri kadar cok mu kotu?

Dostlar cogunlukla FPS Online oyunlar oynayacagim (BF, CS:GO vb.) Ama hikayeli oyunlarda oynayacagim ve arkadaslarimla co-op oyunlar oynayacagim. Hikayeli ve yuksek grafikli oyunlarda elbette IPS panel gibi bir performans beklemiyorum ama dedikleri kadar cok mu kotu?

Renkler IPS kadar canli degil ama yine de sizin attiginiz model FPS oyunlari için tercih edilebilir renk konusununda BenQ kalitesi vardir.
https://www.hepsiburada.com/msi-opt...utm_content=c&utm_term=19&wt_pc=cimri.c.19.pc bu modeli kullanıyorum renk konusunda ve FPS oyunlarinda gayet iyi performans veriyor.

Renkler IPS kadar canli degil ama yine de sizin attiginiz model FPS oyunlari için tercih edilebilir renk konusununda BenQ kalitesi vardir.
https://www.hepsiburada.com/msi-opt...utm_content=c&utm_term=19&wt_pc=cimri.c.19.pc bu modeli kullanıyorum renk konusunda ve FPS oyunlarinda gayet iyi performans veriyor.

IPS kadar canli olmasini beklemiyorum elbet ama arastirdigim sure boyunca resmen hiç kimse TN panel alinmaz diyor. Bu da kafami biraz kurcaladi.

Merhaba Vinzael,

TN panelin de tabi renk olarak performans farkı oluyor kendi içerisinde. Şu an güncel olan XL-K serisi monitörlerimiz 8bit renk derinliğine sahiptir ki bu çoğu giriş seviyesi IPS panel monitör ile aynıdır.

TN panelin IPS'ten panel kalitesinden bağımsız tek farkı izleme açısındaki renk solmasıdır. En kaliteli TN panelde de çaprazdan baktığınızda biraz renk solgunluğu olacaktır. Lakin her fps oyuncusunun farklı huyları olsa da, dünyada çaprazdan monitöre bakan bir rekabetçi oyuncu olmadığı için bu FPS oyuncuları için bir problem teşkil etmemekte :)

Eğer AAA ve video izleme gibi tercihlerin varsa lakin esas amacın FPS oyunları ise XL2411K'yı tavsiye ederiz. Keza FPS oyunlarında sana katacağı çok şey olacaktır. DyAc, Black eQualizer ve Color Vibrance başta olmak üzere.

Lakin ağırlıklı olarak video izlemek, AAA oyunlarda vakit geçirmek istiyorsan da BenQ EX2510S modelimizi de tavsiye edebiliriz.

Geri
Yukarı