BenQ Zowie XL2411k TN renk kalitesi IPS panele göre kötü mü?

Kastanbolu

Kilopat
Merhaba, bu monitörü alacağım ama TN olması beni korkutuyor.
Neredeyse hep FPS oynarım ama film falan izlerken başka oyunda nadir olarak oynadığımda da kötü görünmesini istemem kullanan arkadaşların yorumları çok önemli bu yüzden nasıl memnun musunuz görüntü çamur gibi falan mı?
Aldığınız zaman ayar yaptınız mı monitöre olduğunuz gibi kullanıyor musunuz?

Dostum kullandığım monitörler BenQ ikisi de TN panel geçen ocak ayında BenQ Zowie XL2731 aldım ve gayet memnunum ama tabii senin ne istediğine bağlı ben canlı renkler istiyorum dersen o zaman IPS alman daha iyi olur ama biraz ayarlarla oynayınca daha iyi oluyor fakat bir IPS gibi renk veremez tabii ki.

Ben VA panelden TN panele geçtim ve renklerin farkını anında anladım renkler bir soluk geldi. Kullana kullana alıştım orası ayrı ancak ilk zamanlar hata mı yaptım diye düşünmedim değil. Renkler benim için daha önemli diyorsan kesinlikle IPS panellere bakmalısın.

IPS ile TN panel arasında fark var ama öyle biri siyah beyaz diğeri cıvıl cıvıl değil. Bende de TN panel var ve renkler hafif soluk sadece. Hafiften Digital Vibrance'ı açınca düzeliyor ama bir IPS kadar olmaz.

IPS ile TN panel arasında fark var ama öyle biri siyah beyaz diğeri cıvıl cıvıl değil. Bende de TN panel var ve renkler hafif soluk sadece. Hafiften Digital Vibrance'ı açınca düzeliyor ama bir IPS kadar olmaz.

Evet bende TN panelin kötü oldugunu biliyorum renk açısından IPS göre ama bu monitör için geçerli değilmiş en kaliteli TN panel diyor YouTuber kanalında.

Yeni konular

Geri
Yukarı