BenQ Zowie XL2411P 24" 144Hz ama akıcılık hissetmiyorum

ZacToo

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar, yaklaşık 3 ay önce bilgisayar topladım + bir de temizinden 144Hz monitör aldım fakat 144'de ki o akcılığı hissetmiyorum. Sanki 60Hz gibi. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.
BenQ Zowie XL2411P 24" 144Hz 1ms.

Sağ tık görüntü ayarları kısmından monitör 144hz gözüküyor ise gözün alışmıştır veya oyunda 60hz sabitdir. Ondan 144hz hissetmiyorsundur.

Bilgisayarım iyi 144 fps üstüne çıkıyor her oyun da daha önceden yaptığını denedim ve 144hz gözükmesine rağmen videolar da ki 144hz hissiyatını alamıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam böyle birşey olabilir mi nvidia ayarlarına girip bir baksanız.

Monitörü 60hz'e çek yukarıda arkadaşların bahsettiği ayarlardan. Öyle biraz kullan sonra tekrar 144hz'e çek. Farkı farketmen lazım. Keza 60 ila 144hz arası hz farkı çooooook bariz. Masaüstünde bile anlaşılır.

Eğer bir değişiklik olmuyorsa ya windows ya da monitör ile alakalı bir arıza olabilir. O zaman sosyal medyadan Zowie'ye ya da BenQ'ya ulaş, eğer garantisi sürüyorsa servise gönder bir arıza varsa yardımcı olurlar.

75Hz ile 60Hz'in arasındaki fark bile çok bariz. Monitörde sıkıntı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı