BenQ Zowie XL2411P vs Acer KG251QFBMIDPX

Karşılaştırmalar için şu siteyi kullanabilirsin;

Burada senin için karşılaştırma yaptım.

2 modelde birbirine çok yakın.

XL2411P'nin piksel yoğunluğu daha yüksek. Biraz daha net görüntü verecektir.
Ayrıca renk doğruluğu konusunda da XL2411P daha iyi. sRGB%96 vermiş.

Fakat öte yandan Acer'ın parlaklığı 400 cmd2, XL2411P'den 50 daha fazla. Çok büyük bir fark değil ama parlaklık da önemli.

Karşı karşıya koyduğumda XL2411P daha iyi. Fakat Acer da iyi markadır TN panel konusunda. BenQ Zowie gibi, Acer'ın da Predator serisi var. Asya tarafında bu iki marka kullanılıyor zaten söz konusu FPS oyunları olunca. ABD ve Asya'da aslen diğer markaların esamesi pek okunmuyor TN panelde. Ne yazık ki Acer Predator modelleri çok yok ama TR'da.

Bu arada Zowie, Predator gibi markalar çok kaliteli TN panel kullanır. Yani renk performansı iyidir. Bu panellerden daha iyi renk performansı veren IPS paneller var ama 3K'dan falan başlar yani. Dolayısı ile "IPS AL" laflarına çok takılma, keza evet daha iyi renk için IPS tercih edilir ama 1.500TL'lik IPS panelde iyi renk alamazsın :)

Arkadaşlar şuan benq zowie xl2411p kullanıyorum alalı 1 ay oldu gayet memnunum monitörün kasası çok kaliteli sağlam black equalizer çalışıyor renk konusunda korkmuştum ama renk de çok iyi mükemmel bir monitör 144hz 1ms

Arkadaşlar şuan benq zowie xl2411p kullanıyorum alalı 1 ay oldu gayet memnunum monitörün kasası çok kaliteli sağlam black equalizer çalışıyor renk konusunda korkmuştum ama renk de çok iyi mükemmel bir monitör 144hz 1ms

Süper, eğer bir sorun olursa monitör ayarları ile ilgili yardımcı olurum 2 3 senedir kullanıyorum ben de. Gerçi şu an XL2546 ve IPS panel ayrı 2 monitörüm var ama XL2411P de duruyor :D Eşime verdim.

Geri
Yukarı