BenQ Zowie XL2411P vs Zowie XL2411K

Baran Gündoğdu

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda 144hz monitör satın alacağım ve bu iki model arasında kaldım.
Zowie XL2411P 1700TL.

Zowie XL2411K 2500TL.

Aralarındaki fark ise DyAc ve Color Vibrance özellikleri XL2411K bu özelliklere sahipken diğerinde bunlar yok.
Merak ettiğim şey ise bu özellikler için bu fiyat farkı değer mi ve XL2411P kullananlar varsa ghosting testi yapıp fotoğraf atabilir mi? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
XL2411P'de Color Vibrance var. Tek fark tasarım ve DyAc. Ben olsam sırf DyAc özelliği için o fiyat farkını vermezdim.

Yakın zamanda 144hz monitör satın alacağım ve bu iki model arasında kaldım.
Zowie XL2411P 1700TL.

Zowie XL2411K 2500TL.

Aralarındaki fark ise DyAc ve Color Vibrance özellikleri XL2411K bu özelliklere sahipken diğerinde bunlar yok.
Merak ettiğim şey ise bu özellikler için bu fiyat farkı değer mi ve XL2411P kullananlar varsa ghosting testi yapıp fotoğraf atabilir mi? Teşekkür ederim.

Merhaba Baran,

İki modelde de bizi tercih ettiğin için teşekkür ederiz :)

Öncelikle XL2411K modelinde de XL2411P modelinde de Color Vibrance mevcut. XL2411K'da olup da XL2411p'de olmayan özellikler aşağıdaki gibi;

1: XL2411K'da senin de belirttiğin gibi DyAc teknolojisi mevcut.
2: XL2411K'da XL2411P'ye göre daha yeni bir panel bulunmakta.
3: XL2411K'da S-Switch ve Shield uyumluluğu var, daha sonra istersen bu aparatları da alıp takabilirsin.
4: K serisindeki tüm monitörlerde paylaşılabilir ayarlar uygulaması uyumluluğu bulunmaktadır. Bu uygulamayı websitemizden indirebilirsin. Bu uygulama monitör ayarlarını config dosyası olarak kaydedip, arkadaşlarınla paylaşabilmene yarıyor. Ayrıca paylaşmış olduğumuz sitede Valorant, CS:GO vb. oyunlara özel olarak bizim teknik ekibimizin yaptığı ayarları da indirip kurabilirsin. Yine aynı şekilde K serisi monitörleri kullanan profesyonel oyunculardan, yayıncılardan da bu ayarları isteyebilirsin.
5: XL-K serisi ergonomik açıdan da P serisinden biraz daha farklı. FPS oyuncularının klavye, mouse konumlandırma alışkanları normal oyunculardan farklı olduğundan, monitöre çok yaklaştıklarında monitör ayaklarının oyuncuları rahatsız ettiğini biliyoruz. XL-K serisinde, monitör ayağını sağlamlığından ve dengesinden kayıp vermeden çok daha ufaltmayı başardık. Böylelikle mouse kullanma alanını ve klavye koyma yerini çok daha rahat konumlandırabileceksin.

Bu farkları da göz önüne alarak tercihini yapabilirsin.

Ürünlerimize olan ilgin için tekrar teşekkür ederiz.

Sevgilerimizle,

Merhaba Baran,

İki modelde de bizi tercih ettiğin için teşekkür ederiz :)

Öncelikle XL2411K modelinde de XL2411P modelinde de Color Vibrance mevcut. XL2411K'da olup da XL2411p'de olmayan özellikler aşağıdaki gibi;

1: XL2411K'da senin de belirttiğin gibi DyAc teknolojisi mevcut.
2: XL2411K'da XL2411P'ye göre daha yeni bir panel bulunmakta.
3: XL2411K'da S-Switch ve Shield uyumluluğu var, daha sonra istersen bu aparatları da alıp takabilirsin.
4: K serisindeki tüm monitörlerde paylaşılabilir ayarlar uygulaması uyumluluğu bulunmaktadır. Bu uygulamayı websitemizden indirebilirsin. Bu uygulama monitör ayarlarını config dosyası olarak kaydedip, arkadaşlarınla paylaşabilmene yarıyor. Ayrıca paylaşmış olduğumuz sitede Valorant, CS:GO vb. oyunlara özel olarak bizim teknik ekibimizin yaptığı ayarları da indirip kurabilirsin. Yine aynı şekilde K serisi monitörleri kullanan profesyonel oyunculardan, yayıncılardan da bu ayarları isteyebilirsin.
5: XL-K serisi ergonomik açıdan da P serisinden biraz daha farklı. FPS oyuncularının klavye, mouse konumlandırma alışkanları normal oyunculardan farklı olduğundan, monitöre çok yaklaştıklarında monitör ayaklarının oyuncuları rahatsız ettiğini biliyoruz. XL-K serisinde, monitör ayağını sağlamlığından ve dengesinden kayıp vermeden çok daha ufaltmayı başardık. Böylelikle mouse kullanma alanını ve klavye koyma yerini çok daha rahat konumlandırabileceksin.

Bu farkları da göz önüne alarak tercihini yapabilirsin.

Ürünlerimize olan ilgin için tekrar teşekkür ederiz.

Sevgilerimizle,
merhabalar zowie xl2411k sipariş verdim fakat dyac özelliğini açınca parlaklık azalıyormuş bunu bir çözümü varmı ?

Merhabalar, Zowie XL2411K sipariş verdim fakat DyAc özelliğini açınca parlaklık azalıyormuş. Bunun bir çözümü var mı ?
Yok dostum. XL2411K'da DyAc açtığın zaman monitörün parlaklık değeri azalıyor. Ve bunun önüne geçmenin bir yolu yok. Yapımcı firma BenQ'nun yaptığı bir şey.

Bayağı bir düşüyor. Ama kendim o monitöre sahip olmadığım için açıkçası ne kadar etkiler sizi bilemiyorum.

Anladım teşekkürler
Bayağı bir düşüyor. Ama kendim o monitöre sahip olmadığım için açıkçası ne kadar etkiler sizi bilemiyorum.

Peki son bir sorum olacak monitör fiyatına göre iyi mi? Paneli vs olsun

merhabalar zowie xl2411k sipariş verdim fakat dyac özelliğini açınca parlaklık azalıyormuş bunu bir çözümü varmı ?

Merhaba,

DyAc kullanırken, daha iyi performans almak için böyle bir düşüş oluyor. Lakin halihazırda modelin çözünürlüğü 320nit. Yani düştüğü zaman bile piyasadaki bir çok muadil monitör ile aşağı yukarı aynı seviyede parlaklık veriyor. Eğer karaltıdan rahatsız olursanız DyAc özelliğini kapatabilirsiniz.

240 modellerimizde böyle bir parlaklık düşüşü yok keza DyAc ve DyAc+ Teknolojisi 240hz'de çok daha akıcı bir performans vermekte.

Geri
Yukarı